Komunista Ondráček přál zdraví a pohodu všem bývalým pohraničníkům – tedy i těm, kteří stříleli Čechy na hranicích

(ČT)

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček pod záminkou zaniklého „svátku“, tzv. Dne pohraniční stráže, velebil vrahy stovek československých spoluobčanů, jejichž jediným proviněním bylo to, že nechtěli setrvávat v této komunisty řízené zemi. KSČM, která se napříště nemusí dostat do parlamentu, tím ukázala, jak důležité bude přijít k volbám.

„Den 11. 7. byl Den pohraniční stráže. Všem bývalým příslušníkům PS, kteří si tento den připomínají přeji vše dobré, mnoho zdraví a osobní pohody,“ napsal Ondráček ve svém statusu. Vědomě tím přešel skutečnost, že jím velebená PS zabila minami, dráty s elektrickým proudem, či rovnou zastřelila nejméně 350 našich spoluobčanů.

FB komunistické "mlátičky" Ondráčka

Takto komunistická mlátička velebila vrahy spoluobčanů.

 

Nestálo by to za zmínku – výroky extremistů relativizujících nacistické i komunistické zločiny se na sociálních sítích občas vyskytují, je rozumné o nich uvědomit správce příslušné služby a dál na ně nereagovat. Pokud ovšem jde o výroky poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, je situace jiná.

Jestliže totiž komunistická mlátička velebí pachatele komunistickým režimem organizovaného násilí, které stálo život stovek nevinných lidí, je to výpověď o přetrvávající stalinistické podstatě komunistické strany, která výše zmíněné individuum posílá do letošních krajských voleb jako lídra kandidátky v Královéhradeckém kraji.

Preference komunistů klesly k pětiprocentní hranici a je tedy šance, že se poprvé od listopadové revoluce nedostanou do parlamentu. Pokud by se toto podařilo, je zároveň i naděje, že už se tam v dané podobě a s tímto názvem nedostanou nikdy. Bude si to žádat jediné – navzdory rozšířenému znechucení přijít k volbám.

Na československých hranicích se svobodným světem komunistický režim zabil, resp.  zastřelil na 350 lidí, téměř 100 civilistů přišlo o život vlivem činnosti vojáků z řad Pohraniční stráže a tzv. Sboru národní bezpečnosti, 236 lidí spáchalo sebevraždu,165 zahynulo při dopravních nehodách, deset mrtvých pak bylo v přímém střetu s tzv. narušiteli hranic. A vinou příslušníků SNB zemřelo 86 lidí, z toho 30 dětí a mladistvých.

Projekt Paměť národa připomíná, že komunistická pohraniční stráž v letech 1952–1955 zaminovala prostor před zátarasy, miny ovšem usmrtily mnohonásobně více pohraničníků než tzv. „narušitelů”. Nahradila je proto elektřina, která do ledna 1966, kdy byl elektrický proud z drátěných zátarasů vypojen, zabila 95 uprchlíků.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]