Komunista Ondráček přál zdraví a pohodu všem bývalým pohraničníkům – tedy i těm, kteří stříleli Čechy na hranicích

(ČT)

FOTO: ČT

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček pod záminkou zaniklého „svátku“, tzv. Dne pohraniční stráže, velebil vrahy stovek československých spoluobčanů, jejichž jediným proviněním bylo to, že nechtěli setrvávat v této komunisty řízené zemi. KSČM, která se napříště nemusí dostat do parlamentu, tím ukázala, jak důležité bude přijít k volbám.

„Den 11. 7. byl Den pohraniční stráže. Všem bývalým příslušníkům PS, kteří si tento den připomínají přeji vše dobré, mnoho zdraví a osobní pohody,“ napsal Ondráček ve svém statusu. Vědomě tím přešel skutečnost, že jím velebená PS zabila minami, dráty s elektrickým proudem, či rovnou zastřelila nejméně 350 našich spoluobčanů.

FB komunistické "mlátičky" Ondráčka
Takto komunistická mlátička velebila vrahy spoluobčanů.

 

Nestálo by to za zmínku – výroky extremistů relativizujících nacistické i komunistické zločiny se na sociálních sítích občas vyskytují, je rozumné o nich uvědomit správce příslušné služby a dál na ně nereagovat. Pokud ovšem jde o výroky poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, je situace jiná.

Jestliže totiž komunistická mlátička velebí pachatele komunistickým režimem organizovaného násilí, které stálo život stovek nevinných lidí, je to výpověď o přetrvávající stalinistické podstatě komunistické strany, která výše zmíněné individuum posílá do letošních krajských voleb jako lídra kandidátky v Královéhradeckém kraji.

Preference komunistů klesly k pětiprocentní hranici a je tedy šance, že se poprvé od listopadové revoluce nedostanou do parlamentu. Pokud by se toto podařilo, je zároveň i naděje, že už se tam v dané podobě a s tímto názvem nedostanou nikdy. Bude si to žádat jediné – navzdory rozšířenému znechucení přijít k volbám.

Na československých hranicích se svobodným světem komunistický režim zabil, resp.  zastřelil na 350 lidí, téměř 100 civilistů přišlo o život vlivem činnosti vojáků z řad Pohraniční stráže a tzv. Sboru národní bezpečnosti, 236 lidí spáchalo sebevraždu,165 zahynulo při dopravních nehodách, deset mrtvých pak bylo v přímém střetu s tzv. narušiteli hranic. A vinou příslušníků SNB zemřelo 86 lidí, z toho 30 dětí a mladistvých.

Projekt Paměť národa připomíná, že komunistická pohraniční stráž v letech 1952–1955 zaminovala prostor před zátarasy, miny ovšem usmrtily mnohonásobně více pohraničníků než tzv. „narušitelů”. Nahradila je proto elektřina, která do ledna 1966, kdy byl elektrický proud z drátěných zátarasů vypojen, zabila 95 uprchlíků.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články