Komunista píše: Havla si StB hýčkala a Navalnyj je loutka západních služeb

(F24)

Odezírat z úst se učí lidé s poruchou sluchu, aby věděli, co druhý říká. Komunisté se učí odezírat z úst Kremlu, protože mají poruchu samostatného myšlení. U některých bychom mohli mít i jisté podezření na poruchu charakteru.

Komunista Roman Blaško v Haló novinách 21. ledna předvedl, jak takové odezírání vypadá. Prostě se zopakuje, co putinovští potentáti vymyslí. Vyřídil si to rovnou s dvěma postavami najednou: „Sám vyléčený Navalnyj před časem uvedl, že má důkazy o tom, že prezident Putin dal osobně rozkaz, aby ho otrávili. Buď Putina spec-služba neposlouchá, nebo jsou to čučkaři. Je to paradox, když na jednu stranu Američané tvrdí, že se Rusko podílí na dosazování jejich prezidenta do funkce, a na druhou stranu nedokážou otrávit jednoho Navalného, Skripala s dcerou.“

FORUM 24 (archiv)

Tak kdyby s. Blaško chtěl, můžeme mu dodat docela rozsáhlý seznam odpůrců Putinova Kremlu, kteří už spočívají pod náhrobní deskou. Kdyby se namáhal poučit o novičoku, dozvěděl by se, že je to prima nástroj, protože se po určité době jeho přítomnost těžko prokazuje, jen se špatně odhaduje potřebná dávka. Kdo se kolem Navalného motal, je dost dobře zdokumentované a nakonec to Rusko i samo přiznalo, protože už to šlo těžko popřít. Jen vykládají, že měli jen ty nejlepší motivy a tím to pro ně a pro prosťáčky hasne.

Teď k tomu spiknutí. S. Blaško píše: „Že by to bylo nějak jinak? Čí je to vlastně hra? Je Navalnyj agent západních služeb, které si ho hýčkají tak, jako liberální odnož naší Státní bezpečnosti Václava Havla před rokem 1989? Je Navalnyj hrdina? Nu, dobré by to bylo, ale to se nějak příliš nedaří. Je Navalnyj loutka? Tohle je tak okaté, že to musí vidět snad i slepý. Stačí, když si dá pět, možná šest dohromady. Ano, Alexej Navalnyj jako mučedník, to se hodí! Co na tom, že rozkrádal státní podnik. Co na tom, že byl odsouzen. Důležité je, že ho sám velký Vladimir Vladimirovič Putin zavře a Západ bude moci Rusko, potažmo V. V. Putina, vydírat na úrovni boje za lidská práva.“

Že Navalnyj něco rozkrádal, tomu ani v Rusku nevěří tamní šéfové. Jakékoli závěry ruské policie a soudů nelze brát vážně. Ostatně to, že někoho zadrží a brání mu v kontaktu s právníkem, mluví samo za sebe. Brežněvovským komunistům to připadá normální, stejně jako soudní proces v policejní budově a to, že se právník se zadrženým může před procesem setkat na jednu minutu.

Roman Blaško není jen tak nějaký komunista. Byl členem vedení Komunistické strany Československa, míněno té KSČ, kterou založil v roce 1995 Miroslav Štěpán, protože KSČM mu přišla revizionistická. Navazuje na „odkaz“ té KSČ, jejíž tajná policie si Havla „hýčkala“ výslechy, cenzurou a několika lety vězení.

Jak to má s. Blaško s revizionismem dnes, nemáme tušení, ale asi je to jedno. Je taky členem ústředního výboru společnosti PEKTUSAN, což je spolek přátel KLDR. Prostě pokud jde o mezinárodní spiknutí a správnou linii, je to jistě odborník na slovo vzatý.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]