Komunista projevil starost o rovnou páteř. Má spočívat v tom, že už nevezmeme ani deset uprchlíků

(Pixabay/F24)

FOTO: Pixabay/F24

Petr Cvalín, člen KV KSČM Plzeňského kraje, se rozhořčil v Haló novinách. Tentokrát nad lidovci. Komunisté se vůbec pořád rozhořčují nad každým krom sebe. To už je taková jejich zvláštní povaha.

Cvalín píše: „Parlamentní strana KDU-ČSL opět veřejnosti ukázala svoji pravou tvář. Lidovci podle předsedy Pavla Bělobrádka by chtěli, aby vláda přijala jiný postoj k migračním kvótám. Česko se podle Bělobrádka mohlo zachovat stejně jako Slovensko a přijmout dalších deset lidí.“

Člověk by si řekl, o co zase jde. Deset lidí, to je miliontina obyvatel této země, to bychom snad nějak mohli zvládnout, když jsme tak statečný a silný národ a přežili jsme i sto tisíc sovětských vojáků, které sem nikdo nezval a strašili tady přes dvacet let. Ale ne. Soudruh Cvalín pokračuje ve stylu „není to, ale mohlo by to být“.

„KDU-ČSL není zřejmě ochotna přijmout fakt, že migranti představují pro Česko potenciální bezpečnostní hrozbu. Samozřejmě že české bezpečnostní složky jsou schopné uhlídat deset migrantů. Ale dnes budou lidovci prohlašovat, aby Česko přijalo deset migrantů, příští rok budou mluvit o tisících a další rok to budou desetitisíce. Nač vzdorovat Evropské komisi a Evropské unii, že ano?“

A pak, aby humor nebral konce, začne mluvit o rovné páteři. Nic není tak kratochvilné, jako když komunista začne s rovnou páteří, na to se tady za jejich panování hodně dbalo. A jistě tomu rozumí, vždyť za vlády Cvalínovy strany pár lidem zlámali vaz.

Píše: „Pravý vzdor vždy vyžaduje jisté hrdinství a rovnou páteř. Rovnou páteř, kterou lidovci nikdy neměli a asi nikdy mít nebudou. Sklonit hlavu před silnějším a posléze s ním spolupracovat. Toto by mělo být nové heslo KDU-ČSL. Česká republika musí dostát svým zásadám. Nesmí už přijmout žádného migranta na základě povinných kvót. Nesmíme sklonit hlavu. Bezpečnost našich občanů vždy musí být na prvním místě.“

Jak jsem se dočetl, loni se v této zemi utopilo ve vaně jedenáct lidí. Oběť teroristického útoku nemáme ani jednu. Mezi imigranty samozřejmě mohou být potenciální teroristé, ale pravděpodobnost, že kdybychom si vybrali deset tisíc uprchlíků s kompletními rodinami a pak z nich třeba losem vybrali polovinu a přesto narazili na teroristu, je zcela mizivá.

Zato tady pořád narážíme na komunisty. Problém s nimi je, že do moderní západní demokracie se pořád neintegrovali a není žádná „bezpečná země původu“, kam bychom je mohli odeslat.

Ale jsou ti komunisté najednou mravní a sociální, že?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články