Komunista: Za demonstracemi proti Babišovi stojí oligarchové a vlastizrádci

Vojtěch Filip a Andrej Babiš (ČTK)

Vojtěch Filip a Andrej Babiš | FOTO: ČTK

U komunistů jsme zvyklí na různé fantasmagorie. Měli na to celé jedno století, aby se vyřádili ve slovech i činech. Na obranu Andreje Babiše už ale vytahují silný kalibr.

Soudruh Jan Klán, předseda OV KSČM Kutná Hora, se pochlubil svými posledními objevy. V Haló novinách (21. 12.) nám sděluje: „Poslední dobou se čím dál častěji konají ‚Minářovy demonstrace‘ proti současnému předsedovi vlády Andreji Babišovi. Byly doby, kdy různé demonstrace vedly k pádu vlád nebo režimů. U nás tomu tak bylo naposledy v roce 1989. Od té doby se sice konalo mnoho demonstrací, ale ty k pádu vlád nikdy nevedly. Společným jmenovatelem těchto demonstrací byl totiž protest proti jedné osobě – například Václavu Klausovi, Miroslavu Kalouskovi atd. Vždy se většinou demonstrovalo proti jedné osobě, ale nikdy ne proti systému jako celku, který plodí nespravedlnosti, nerovnosti a závislost na konzumu.“

Soudruh Klán pak vyjadřuje přesvědčení, že „pokud by se konaly masové protesty proti systému jako takovému, tak by dříve nebo později došlo ke změně“.

No, nekonají. Asi to bude tím, že ten systém zase asi lidem nevadí tolik, jako vadí komunistům a jiným údajně pokrokovým, lidovým a národním silám. Občanům zřejmě leze na nervy zneužití systému k získání osobní moci a k vlastnímu obohacení při porušování pravidel.

Perly s. Klána pokračují: „Různé zprávy a audity z EU také nemají žádnou váhu, protože v naší zemi celkově panuje nedůvěra k EU, a tak jsou tyto zprávy vnímány opět jako účelové, kdy k nim mohli pomoci i naši Piráti, kteří do Bruselu ‚jezdí‘ ve své podstatě ‚udávat‘. Z tohoto důvodu je lze považovat za vlastizrádce. A nakonec: „Za spolkem Milion chvilek stojí pravicová opozice, která jen lační po moci… Pak zde máme v zákrytu i další oligarchii, která by se chtěla dostat k veřejným penězům.“

Slovo udávat by snad nebylo v souvislosti s Babišem dobré používat. Ještě by vyvstaly nějaké asociace. Pokud jde o vlastizrádce, měli by komunisté obrátit pozornost do vlastních řad. Mají tam ve straně různé členy, co se jim líbí okupace v srpnu 1968 a ještě byli osobně okupanty vítat.

()

Ale další oligarchii zde máme, v tom musíme se soudruhem souhlasit. Že by ale pánové Kellner a Křetínský stáli za organizováním demonstrací na Letné, to se nám nějak nechce věřit. Ti své zájmy hájí jinými metodami, než je organizování demonstrací. Nebo že by legendární Bakala, dnes spíš člověk na útěku než osoba deroucí se u nás k moci? Nebo snad měl autor na mysli ruské a čínské oligarchy? Měl by to ještě rozebrat. Zábavného čtení není za dlouhých zimních večerů nikdy dost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]