Komunistický poslanec Stanislav Grospič se v rozhovoru pro DVTV zamyslel nad církevními restitucemi a sdělil, že církve nebyly okradeny, nýbrž jim bylo pouze odňato právo užívat majetek. Není ta komunistická logika kouzelná?

Vezměme si tedy toto tvrzení doslova. Podle logiky pana poslance tedy nebylo před rokem 1989 popraveno 262 lidí, pouze jim bylo odňato právo na život. Možná si ho někdy podle bolševiků mohli vzít zpátky, ale zatím není jasné, jak by bylo zdaněno.

Pak tu máme tisíce lidí, kteří byli nuceni emigrovat. Ale možná nebyli donuceni! Prostě a jednoduše jim bylo odňato právo žít v zemi, kde se narodili, ale této zemi bylo odňato svobodné fungování, tak to nevyšlo.

Kromě církví tu byly také desetitisíce lidí, kterým totalitní režim odňal právo na majetek, mnohdy i právo na užívání jejich vlastního domova. Ale neříkejme tomu okrádání, protože takhle komunisté neuvažují!

A kdybyste měli problém i se současností, můžete Grospičovu logiku také aplikovat. Pak prezident například není hulvát a neslouží Rusku, prostě nám bylo jen odňato právo mít slušnou hlavu státu. Pan premiér zase odňal Evropské unii právo užívat padesát milionů, které nutně potřeboval využít na stavbu Čapího hnízda.

No řekněte, nežije se v takovém světě lépe? Vězte, že komunistům ano.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora