Jestli si někdo po revoluci myslel, že se s komunisty zúčtovalo nadobro, musel být vývojem následujících let nemile překvapen. Nejhorší šok však musí prožívat ti, kteří byli bývalým režimem perzekuováni, nebo dokonce vězněni. Současní komunisté totiž díky podpoře Andreje Babiše, který je de facto instaloval do vládní koalice, nabývají na síle. Nyní se na Facebooku dokonce nestydí nostalgicky vzpomínat na doby, kdy byl ve vězení Václav Havel a Češi nemohli cestovat.

Už jen tím, že KSČM dostala možnost mluvit do sestavování vlády, narostl bolševikům hřebínek a jasně dávají najevo, že mají namířeno výš než jen do vrcholných funkcí ve státem ovládaných podnicích.

Přestože by hlas komunistů po trapném volebním výsledku měl být sotva slyšitelný, opak je pravdou. Na vině je prezident republiky, který bez ostychu vystupuje na sjezdu komunistů, ale především premiér. Ten má totiž komunistické straně co vracet a svůj dluh si uvědomuje. Jen díky bolševikům je totiž Babiš tam, kde je.

Komunisté dobře vědí, že mají jedinečnou šanci opět ukázat, jak by to vypadalo, kdyby vládli oni, proto se nehorázně vyjadřují ke všemu, co jim přijde v zájmu Ruska, z něhož jsou evidentně řízeni. Sprostě třeba napadají padlé vojáky v Afghánistánu, nebo si dovolují nehorázně vykřikovat v poslanecké sněmovně.

Nepodceňují však ani sociální sítě. Třeba na Facebooku se objevil příspěvek KSČM Liberecký kraj a opravdu vypadá, jako by ho psal člověk, který není psychicky v pořádku. „Kdysi dávno, na počátku osmdesátých let, byla krásná doba. Pivo za dvě padesát, hranice zavřené a Havel též.“

Někdo nevěří, další se diví, kde se v komunistech bere taková drzost. Odpověď je jednoduchá, její nárůst umožnil bývalý člen KSČ a spolupracovník StB. Toho času premiér České republiky.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora