Komunisté straší americkou základnou na Slovensku. Koho to ale děsí?

F24

Komunistické úvahy jsou odjakživa jako zprávy z jiného vesmíru. Teď například soudruh Filip Zachariáš v Haló novinách referuje o tom, co si přečetl na Aeronetu.

Co zjistil?

„Přečetl jsem si jednu »lživou« zprávu, kterou kdesi měla získat redakce serveru AE News působící v našem kyberprostoru. Působí ovšem věrohodně, i když člověk všemu zase věřit nemůže. Prý v roce 2017 byla projednávána či už dokonce podepsána dohoda mezi slovenskou a americkou vládou o zřízení dvou leteckých základen na Slovensku. Nevím, zda jde o pravdu, nebo další »fake news«, pardon, chtěl jsem být také světový, tedy »podvrženou zprávu«. Trochu jsem o této zprávě přemýšlel.“

Tak přemýšlel ne trochu, ale ze všech sil. A dovodil, že pro Američany by byla ta základna tak hrozně výhodná, když už nemá Ukrajina Krym, že to vypadá, že by na tom skoro něco mohlo být. Sledovat všechny mezistupně tohoto uvažování není důležité. Podstatné je to, že soudruh píše o americké základně, jako by to byla nějaká cizí infekce. A to je právě ten soudružský způsob myšlení, který je normálnímu člověku, co se tu nesmířil s vládou jedné strany, panoptikem mumií kremelského politbyra a nepadal na kolena před genialitou Lenina, poněkud cizí.

Americká základna na Slovensku? To by samozřejmě bylo pěkné. Mezi divokým Východem a námi mít americkou základnu, to neuškodí. Bylo by samozřejmě příjemné, kdyby nějaká byla ještě u nás, protože dvě americké základny jsou lepší než jedna, to dá rozum.

Jenomže my, reakcionáři, co vyrůstali pod vlivem štvavých vysílaček a netřásli se nedočkavostí, až ráno dorazí Rudé právo, vnímáme svět jinak, než pokrokový předvoj, který přemýšlí nad Aeronetem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner