Komunistická televize před třiceti lety zveřejňovala přesné adresy zatčených demonstrantů

Pořad Aktuality Československé televize z roku 1989 ()

Komunistický režim neměl žádné zábrany. Toto video to dobře ilustruje.

V době Palachova týdnu v roce 1989 státní moc veřejně pranýřovala lidi, které esenbáci při demonstracích sebrali a zavřeli do cel předběžného zadržení. Komunisté nechali zveřejnit v televizi adresy konkrétních osob, zejména významných disidentů, aby se jim fanatičtí přívrženci diktatury mohli mstít a aby všechna kádrová oddělení státních podniků věděla, s kým je třeba zatočit. Moderátorovi v tomto zpravodajském pořadu asi nepřijde divné, co provozuje čtením soukromých údajů.

Stojí za to si tyto dvě minuty pustit. Mimo jiné, aby bylo jasno co ta komunistická sebranka byla zač.Číst v televizi plné adresy zatčených v lednu 1989 (začátek Palachova týdne) má paralelu jen se zveřejňování jmen popravených při heydrichiáde v roce 1942.S obušky v ruce rozháněli a mlátili lidi příslušníci pohotovostního pluku VB. Součástí tohoto pluku byl jak poslanec Ondráček, tak dnešní ministra vnitra Metnar.

Zveřejnil(a) Stanislav Penc dne Pondělí 15. ledna 2018

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]