“Komunistický fízl” Ondráček podporuje doněcké separatisty. Jako poslanec parlamentu

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček (ČTK)

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček | FOTO: ČTK

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, člověk, který například zasahoval proti občanům při Palachově týdnu v roce 1989, se dlouhodobě pozitivně vyjadřuje k ruské okupaci ukrajinského území. Svou náklonnost dal najevo i návštěvou otevření “honorárního konzulátu”, tedy neziskové organizace bez jakéhokoli zaštítění Českou republikou, které organizovala proruská kolaborantka z Národní domobrany Nela Lisková.

Velmi zajímavé je, jak celou věc prezentuje Ondráček na svém facebookovém profilu. “Navzdory výhrůžkám a hrozbám jsem se dnes zúčastnil (jako jediný poslanec) tiskové konference a otevření Zastupitelského centra Doněcké lidové republiky v Evropě, se sídlem v Ostravě,” sděluje světu. Výhrůžky a hrozby sice ničím nedokazuje, jako zvolený poslanec jde ale například proti stanovisku ministerstva zahraničí, které otevření jakékoli instituce spojené s republikou, kterou Česko neuznává, odmítá.

Přes negativní stanoviska a spornost faktu, že by bylo zřízení podobného konzulátu legální, Ondráček deklaruje, že s Liskovou i jejím kolegou Markem Obrtelem bude komunikovat i nadále.

Screenshot 2016-09-05 12.10.02

Aktivity Liskové a její Národní domobrany jsou problematické dlouhodobě. Podpora ruské propagandy, ultranacionalistické výroky a další věci jí rozhodně nejsou cizí. Europoslanec Jaromír Štětina dokonce žádá její zatčení. Ondráček tak posunul ještě dál snahy těch poslanců (Huml, Foldyna a další), kteří tak rádi sdílejí desinformace a propagandistické plátky – komunista se rovnou podílí na tvorbě obsahu. Je dobré připomenout, že to je zároveň člověk, který je členem vyšetřovací komise k reorganizaci policie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články