Kateřina Konečná, europoslankyně, která letos obhajuje svůj mandát se rozpovídala v rozhovoru na serveru iDnes.cz. Mimo jiné se přiznala k tomu, že bojuje proti kapitalismu, nepodporuje sankce proti Rusku a Putin je pro ni lepší partner než Trump. Zároveň připustila, že by byla pro referendum o odchodu České republiky z EU.

Rozumný člověk se musí podivit nad tím, proč politička, která je nepřítelem Evropské unie, chce sedět v jejím parlamentu. Odpověď je ovšem jednoduchá. Post europoslance je velmi lukrativní a jako komunistka by si zatím Konečná na stejnou výplatu jako v Bruselu u nás nesáhla.

To jí však nebrání v tom, aby pomlouvala instituci, která jí dává práci a peníze a neustále kritizovala její práci. Mnohé ovšem vysvětlují i další výroky z rozhovoru, který Konečná dala Babišovu médiu. Podle lídryně kandidátky KSČM je třeba nutné vést třídní boj a zřejmě by i chtěla nadiktovat Evropské komisi, co po nás může a nemůže chtít.

Jasno má Konečná i tom, zda je pro Českou republiku důležitější Rusko nebo USA. „Rusko považuji za reálného partnera, protože je to pro nás výhodné a potřebné. Trump dělá daleko horší kroky než Putin,“ vysvětlila svůj postoj komunistická europoslankyně.

Nebezpečný nástup komunistů zpět k moci, který umožnili Babiš se Zemanem začíná být velmi cítit. Po odhlasování zdanění církevních restitucí se zástupci a podporovatelé bývalého režimu opět hlásí o slovo.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora