Komunistka Konečná se rozjela: Vyvolávala Havla, Vondrovi slibovala boj

Kateřina Konečná v Otázkách Václava Moravce (repro ČT)

Kateřina Konečná v Otázkách Václava Moravce | FOTO: repro ČT

Nedělní Otázky Václava Moravce přinesly velmi zajímavou debatu europoslanců Kateřiny Konečné a Alexandra Vondry. Obzvlášť ve chvíli, kdy se komunistka dovolávala toho, abychom se nepodíleli na údajné „okupaci Iráku“ nebo abychom nepovolovali spojeneckou vojenskou základnu v Ostravě.

Právě o ní mluvil Vondra na sobotním kongresu ODS, kde se stal místopředsedou strany. Ve svém projevu zmínil totiž možnost, aby na severní Moravě vzniklo letiště, kterým bychom napravili špatné rozhodnutí, které jsme před lety udělali při debatě o americkém radaru na našem území.

()

Europoslankyně za KSČM se při zmínce o možné podpoře NATO a našich spojenců vášnivě rozohnila. Nejen že začala vzpomínat na Václava Havla, který podle Konečné původně varoval před vstupem do mezinárodních společenství, ale dokonce začala Vondrovi vyhrožovat. „Pokud se vám podaří něco takového prosadit, tak jako politička KSČM, ale především jako matka a žena vám garantuji, že se popereme,“ prohlásila s vážnou tváří.

To, že se Kateřina Konečná na OVM připravovala skutečně svědomitě, dokázala i její obhajoba stranického šéfa Vojtěcha Filipa. Ten se totiž měl obrátit na iráckou vládu s dotazem, zda jí nevadí, že na jejich území operují čeští vojáci. Nejen že takové vměšování do zahraniční politiky státu přijde Konečné normální, ale zároveň naši misi v Iráku považuje za okupaci. Od zástupkyně strany, která v roce 1968 dopustila invazi sovětských vojsk do Československa, to byla dost velká drzost.

Alexandr Vondra výstup Konečné ohodnotil mávnutím rukou a pokračoval v komentování důležitých zahraničněpolitických otázek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]