Komunistka Konečná zjistila, že je advent a že Fiala neumí vládnout

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná (ČTK)

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná | FOTO: ČTK

Mediální úsek ÚV KSČM rozeslal prohlášení předsedkyně mimoparlamentní strany KSČM Kateřiny Konečné. Sdělila nám, že máme zanechat vší naděje, protože teď prý budou vládnout ti méně schopní.

Soudružka začíná skoro něžně: „Dnes je první adventní neděle a mnozí zapalují svíčku naděje…“

Co zapaluje ona a její soudruzi, nepíše, ale oni si komunisté vždycky něco najdou, co by zapálili. Pokud budou zapalovat jen něco svého a za své, mohli bychom to s trochou štěstí tentokrát přečkat.

()

Protože ale k myšlenkovému světu komunisty patří nutná dávka ponurosti, s. Konečná pokračuje: „Obavám se však, že naději nemůžeme čekat od jmenování nového premiéra naší země. Kromě oslav po volbách v duchu toho, že budou vládnout ti správní, premiér nepřišel s ničím. Ke covidové krizi, která sužuje naši zemi, mlčí. Řešení energetické krize bez nápadu. O lidech, které si do vlády vybral, ani nemluvě. Prostě kritizovat umí každý, ale pokud někdo chce být premiérem, měl by umět víc. Fiala nás dva měsíce svými kroky přesvědčuje o tom, že řešení není jeho silná stránka!“

Tak na řešení si budeme muset ještě počkat, protože komunisty podporovaný prezident Miloš Zeman hodlá ještě pár dní jmenování vlády zdržovat. Teprve až divadlo skončí, budeme moci posoudit, jak nová vláda napraví pohromy způsobené dosavadní, komunisty podporovanou vládou Andreje Babiše, také kdysi soudruha.

Pokud jde o „silné stránky“, tak komunisté měli k dispozici 40 let a zaručenou vládu své strany a nezdá se, že bychom se za tu dobu vyšvihli mezi nejvyspělejší země světa. Tak už radši nic neřešte, soudruzi, a nějak tu smutnou historii uzavřete.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]