Komunistu Ondráčka vyšetřuje policie. Kvůli jeho oslavování Putina

Bývalý komunistický poslanec Zdeněk Ondráček (ČTK)

Bývalý komunistický poslanec Zdeněk Ondráček | FOTO: ČTK

Bývalý poslanec KSČM Zdeněk Ondráček je znám zejména jako někdejší příslušník pohotovostního pluku, který se podílel na násilí vůči studentům během Palachova týdne, je vyšetřován policií. Na sociálních sítích velebil ruského prezidenta Vladimira Putina. Informuje o tom server Neovlivní.cz.

Poté, co Nejvyšší státní zastupitelství oznámilo, že schvalování invaze na Ukrajinu by mohlo být napříště trestným činem, se do hledáčku policie dostal i Ondráček. Ten dlouhodobě podporuje chování Ruska.

(Týdeník FORUM)

„Obdivuji Putina za tu trpělivost s tou ukrajinskou fašistickou chátrou. (…) Prezident Zelenskyj nemá armádu pod kontrolou a toto zlo páchají prapory Azov, které jsou pod přímým velením USA a Británie, kterým jde o válku,“ psal například Ondráček 18. února. V příspěvku také stálo, že Ukrajinci jsou sv*ně, které útočí na školy, školky a nemocnice.

Ondráček nyní pravděpodobně v reakci na situaci omezuje přístup na svůj profil na facebooku, který označil jako soukromý a nepolitický. V předchozích letech byl přitom veřejně velmi aktivní a pravidelně šířil ruskou propagandu a dezinformace.

Policie oficiálně své kroky nepotvrdila. „Evidujeme desítky podnětů na komentáře v internetových diskusích, schvalující ruskou invazi a aktivity ruské armády. Internetové prostředí pečlivě monitorujeme a omlouváme se, že nereagujeme na každé označení v příspěvcích. Není to vždy žádoucí a taktické. Děkujeme za pochopení!“ uvádí na svém twitterovém účtu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články