Soudruh Otkar Zmítko se v Haló novinách (12. 4.) tak rozhořčil, že ani neumí napsat správně jméno Rupnik. Ale chápeme, měl pocit, že samozvanci a zaprodanci křivdí kapitalisticko-komunistické Číně a to už je snad na infarkt srdce, co vlevo bije.

S. Zmítko píše: „U Václava Moravce se minulou neděli sešla zvláštní dvojice. Čechofrancouz pan Rupnick (sic) a eurogenerál v. v. Petr Pavel. Mluvilo se o jednotě a pokusech rozdělit Evropu. Když prý nebudeme jednat společně, pak nás Čína má na lopatkách. Když nebudeme jednotní, Čína získá všechno, po čem se sápe. Tak myslí eurogenerál Pavel. Když nebudeme, tedy evropské země, jednotné a půjdeme na filozofii každý zvlášť, tedy pokud jde o obchod a další styky s Čínou, a vlastně i s Ruskem, čínský drak nás dozajista spolkne, tak myslí zřejmě Čechofrancouz Rupnick.“

Komunisté vždycky zdůrazňovali jednotu, semknutost, internacionalismus, omezenou suverenitu (vynalezl Brežněv a jeho generálové) a podobné záležitosti. Jakmile se ale sjednocuje někdo jiný, než oni, tak se jim to nelíbí.

S. Zmítko v úvahách pokračuje: „Jak míní zmínění páni postupovat, nevím. Co prosazovat ale ano. Prostě zbrzdit čínský rozmach, vytvořit bariéry obchodu, i když, jak se zdá, má dojít k jistému oteplení mezi supervelmocemi, jako je Čína a USA. Kdyby oni zřejmě mohli prezidentu Trumpovi poradit, pak by však naopak přiškrtili obchodní kohoutky a nařídili všem americkým satelitům, aby se vyvarovaly jednostranným, byť výhodným dohodám, a v ekonomické válce jednotně myslících evropských států pod praporem s hvězdami a pruhy na čínské návrhy, včetně tzv. Hedvábné cesty, nešly. To ale nemohou, ale ohlupovat ano.“

Když pomineme, že autor ani to jméno opsat neumí, měl by aspoň vědět, že generál Pavel není eurogenerál, protože Evropská unie žádnou armádu nemá a tudíž nemá ani vojíny a generály. Generál Pavel je generálem armády České republiky a naše země je členem NATO.

Nemůžeme za to, že se Sovětský svaz rozpadl kvůli neschopnosti svého ideologicky zatuhlého a senilního vedení a kvůli své slabosti a s ním vzala za své i Varšavská smlouva, jediný pakt, který napadal výlučně vlastní členy. Tak to na světě chodí, prostě evoluce, Darwin, že ano. Už tak je zázrak (spíš Boží dopuštění) že ta rachotina kodrcala dějinami tak dlouho.

Sympatie českých komunistů k čínskému režimu se nedá ieologicky moc vysvětlit. Je to kapitalistický stát, kde vládne organizace z nějaké nostalgie stále s názvem komunistická. Stát ovšem primitivně kapitalistický, kde panují nevídané sociální rozdíly, lidská práva jsou pošlapána, ekonomický růst je zaplacen mizernou sociální politikou, levnou prací a devastací životního prostředí.

Systém se také dopuje krádežemi duševního vlastnictví po celé zeměkouli, aby se země nezdržovala vlastním bádáním víc, než je nutné. Podniky jsou propojeny se státní mocí a proto z hlediska strategické bezpečnosti pro nás zcela nedůvěryhodné.

Projekt Hedvábné stezky znamená omotání si zapojených zemí kolem krku smyčkou, která rozhodně není hedvábná.

Komunisté už ale dávno ideologiím moc nevěří, prostě uvažují, ke komu mocnému by se přimkli, protože za celou dobu své existence nebyli na samostatné myšlení zvyklí. Moskva nebo Peking, to je jedno. Jak se ale ukazuje, moc ty kšefty s Východem pro nás výhodné nejsou, tak se asi obrací špatným směrem. Šanci na nějakou modernizaci naši komunisté už dávno propásli, nebyla ostatně veliká, když si jen trochu jiné komunisty sami několikrát vyházeli a zbylo tam tohle sterilní mentální torzo.

Prostě smůla, už přišli jiní sekáči a vyfoukli jim byznys. No nic, nikdo tu nebudeme věčně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora