Konec okupace Pražského hradu. O tom je aktuální Týdeník FORUM, běžte do trafik

Miloš Zeman se svým poradcem Martinem Nejedlým (ČTK)

Miloš Zeman se svým poradcem Martinem Nejedlým | FOTO: ČTK

Už jste byli v trafice? Ne? Tak to je škoda, protože už vyšlo aktuální číslo Týdeníku FORUM. A logicky reflektuje dění posledních dnů. Shrnujeme v něm skandální dění kolem prezidenta republiky a vznášíme zásadní otázky, kterými se musí zabývat policie. A nejde zdaleka jen o podivný podpis pod dokumentem, kterým byla údajně přímo Milošem Zemanem svolaná poslanecká sněmovna.

Fakt že bude aktivován článek 66 a pravomoce prezidenta přejdou na jiné ústavní činitele, vede k mnoha dalším úvahám. Proto komentátor Jaroslav Bican zpracoval téma o tom, co by se dělo, kdyby se končící premiér Andrej Babiš stal prezidentem. Co všechno by najednou mohl dělat?

Kolegové z redakce HlídacíPes.org píše o případech, jako byl ten bývalé ministryně Vlasty Parkanové. Ta byla po dlouhých letech osvobozena v kauze CASA. Tato kauza ale přitom zásadně ovlivnila celý její život! Kdo se tím bude zabývat?

PŘEDPLATNÉ TÝDENÍKU FORUM ZDE

Jak je ale v Týdeníku FORUM obvyklé, rozhodně se nevěnujeme jen domácí politické scéně. Tak například si můžete přečíst o něco o tom, jak architekt Jan Kaplický prožíval fakt, že nebyla postavena jeho „chobotnice“. Petr Volf shrnuje hlavně to, co z toho plyne do budoucna.

V historii se věnujeme osudu posledního krále a císaře Karla I. a tomu, jak špatně skončil jeho život. Velký rozhovor tentokrát přinášíme s všestranným umělcem Ondřejem Havelkou, ten politický s novou poslankyní Barborou Urbanovou, která se dostala do sněmovny díky preferenčním hlasům.

Díváme se i za hranice. Odejde Polsko z Evropské unie? I tuto otázku evokuje jeho aktuální spor s Evropskou unií. Ekonomika se věnuje dramatu jménem Bohemia Energy a rubrika Rodinná firma je tentokrát o hračkách. A ne o ledajakých!

Ještě tu máme jeden rozhovor – se zakladatelem webu Kverulant Vojtěchem Razimou zejména o pražském arcibiskupovi Dominiku Dukovi. Kultura je o patrně nejlepším českém animovaném celovečeráku od roku 1989 Moje slunce Mad, přinášíme recenzi očekávaného filmu Duna a Nová Orientace je tentokrát o Kubě.

V rubrice Občanské forum najdete dopisy čtenářů, ale také pozvánky na akce. Pokud pořádáte zajímavé setkání, besedu, divadelní představení nebo cokoli dalšího, napište nám na [email protected] Je to i vaše rubrika!

Aktuální vydání Týdeníku FORUM najdete v trafikách a předplatné na www.tydenikforum.cz.