Konec telefonátů s Putinem. Západ musí po vrahovi z Kremlu jít, ne si s ním povídat

Vladimir Putin a Emmanuel Macron (profimedia.cz)

Vladimir Putin a Emmanuel Macron | FOTO: profimedia.cz

Někteří západní politici by se měli konečně zorientovat v tom, co se skutečně děje na Ukrajině a co tam Putinovi vrazi páchají. Putinovi totiž neskutečně pomáhá to, že i když se ho západní země snaží formálně postavit za zeď sankcí, stejně potom Emmanuel Macron vezme telefon a zavolá mu, zeptá se ho, jestli už by nechtěl toho válčení nechat a být hodný.

Putinovi takové telefonáty a kontakty dodávají sebedůvěru a jsou náležitě využity jeho propagandou. Protože Západ si sice hraje na sankce, ale stejně si prezidenti s Putinem volají a povídají. Ten tak dokazuje, že ho Západ potřebuje a že je důležitý.

To musí skončit. Putin je masový vrah, agresor, který má na svědomí tisíce životů Ukrajinců a současně téměř 20 tisíc Rusů, které vyslal do nesmyslné války na Ukrajinu. Putin nepatří k telefonu, ale k soudu, což je pro něj ještě ten lepší scénář. Tím horším (a rychlejším) by byl některý z jeho blízkých spolupracovníků, který si uvědomí situaci a téma Putin by vyřešil sám.

Eric Drooker

Západní země by konečně měly přestat jet ve vleku Ruska a vyhlašovat reakce a sankce až na základě toho, co Rusové spáchají. Jsou to nepřátelé, tak se podle toho k nim má Západ chovat. Například je nepochopitelné, proč ještě zůstává obsazená ambasáda RF v Praze a dalších zemích. Velvyslanec Zmejevskij je navíc troufalý a drzý. Vláda by měla ukončit jeho pobyt v České republice. Není možné mít diplomatické styky s násilným režimem, který bestiálně vraždí, mučí a znásilňuje obyvatele sousedního státu.

Téma plyn, které by bylo pro Rusko tou největší a nejbolestivější sankcí, protože by přišlo o přísun miliard od Západu, řeší politici také až v závěsu za Putinem. Není možné posílat na Ukrajinu protitankové střely a zároveň posílat do Ruska peníze, za které tamní režim staví další a další tanky. Ministr dopravy Martin Kupka konstatoval v nedělním pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima News, že zdroje plynu jsou, v tom není potíž. Jediný problém je v logistice, jak plyn dostat v potřebném objemu do České republiky a do západní Evropy obecně. Západní země jsou natolik vyspělé, že by si s takovým problémem měly umět poradit rychle a efektivně. Protože nakupovat nyní plyn od Putina je ostudné a nedůstojné. Odstřižení musí přijít co nejdříve. A musí přijít ze strany Západu.

Dosavadní vývoj války na Ukrajině ukázal několik pro Západ překvapivých faktů. Ruská armáda není nepřekonatelně silná, naopak, její výzbroj je zastaralá, morálka vojáků nízká, jejich výcvik mizerný, logistika zoufalá. Už před tímto zjištěním bylo jasné, že NATO má nad Rusy velmi výraznou převahu. Je to tedy Západ, kdo má diktovat, ne Putin, který právě prohrál Bitvu o Kyjev. Pokud budou Ukrajinci a pomocníci ze Západu stejně statečně bojovat dál a pokud se Ukrajinci dočkají další materiální pomoci, Rusové prohrají i na východě Ukrajiny.

Debata s Putinem už není možná. Je to masový vrah, který patří před soud. Pokud Putin vyrazí kamkoliv za hranice Ruska, má ho čekat zatčení a vazba. Ne debata s lídry. To skončilo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články