Konečná dojatě vzpomínala na válečné veterány. Zapomněla, že je její soudruzi zabíjeli a mučili

Komunistka Konečná vzpomíná na válečné veterány. Zapomněla, že je její soudruzi cíleně vraždili a mučili. (FB K. Konečné)

Komunistka Konečná vzpomíná na válečné veterány. Zapomněla, že je její soudruzi cíleně vraždili a mučili. | FOTO: FB K. Konečné

Se zajímavou myšlenkou se světu svěřila europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná. 11. 11., v Den válečných veteránů, se na sociálních sítích dojala a vzpomínala na válečné veterány. Dokonce přiložila i vlčí mák. „Vlčí máky – symbol konce Velké války a utrpení vojáků. Mír je v dnešní době pro mnoho lidí jen prázdný pojem, ale už římský konzul Catius Silius Italicus říkal: “Mír je nejlepší z věcí, které člověk mohl poznat. Jeden mír je nad všechny trumfy!,“ tak zní poselství komunistky Kateřiny Konečné.

Rudá Katka zapomněla ke svému dojetí doplnit pár informací. Například že válečné veterány první i druhé světové války, což byli mnohdy totožní lidé, komunisté cíleně mučili a vraždili. Ano, soudruzi Kateřiny Konečné zabíjeli válečné veterány, na které dnes Konečná dojatě vzpomíná.

Důvod byl jednoduchý, komunisté se válečných hrdinů báli. Měli strach z lidí, kteří prožili peklo jako legionáři a přesto se nebáli po dvaceti letech svobody znovu vzít zbraň do ruky a vybojovali další válku.

Heliodor Píka, hrdina první i druhé světové války, válečný veterán. Sprostě a bez důvodu popraven soudruhy Kateřiny Konečné.

Karel Janoušek, statečný legionář, později velitel, který formoval české letce v RAF během II. světové války. Jediný Čechoslovák s hodností letecký maršál RAF. Soudruzi Kateřiny Konečné ho na mnoho let za odměnu zavřeli do komunistických koncentráků, zničili mu život.

Josef Bryks, československý letec u RAF, kterého Němci sestřelili nad Francií, několikrát utekl z nacistických lágrů, po válce ho ve vylhaném procesu bolševici Kateřiny Konečné poslali do pracovních táborů. Několikrát se popral s bachaři, odmítal se vzdát. Nakonec ho zabili a odmítli rodině vydat jeho ostatky.

To jsou jen tři ze stovek válečných hrdinů, které za jejich hrdinství a nasazování životů za svobodu Československa odměnili komunisté po svém. Že si nyní rudá Kateřina vezme do ruky vlčí mák, rozhodně nesmyje krev hrdinů z rukou zbabělých bolševiků.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]