Konfrontace Měcháčka s Xaverem ukázala, že se dá bojovat i proti „nedotknutelným“

Luboše Veselého Český rozhlas aktivně propaguje. (ČTK)

Luboše Veselého Český rozhlas aktivně propaguje. | FOTO: ČTK

Tohle rozhlasový éter nezažil od doby, kdy prezident Zeman školil Jana Pokorného v tom, co to znamená „pussy. Středeční výstup Tomáše Měcháčka v pořadu Lubomíra Veselého totiž ukázal, že existuje možnost se postavit i lidem, kteří zcela beztrestně uráží a dehonestují ostatní, navíc za potlesku mocných.

„Nemám rád pokrytectví a zbabělost. Nemám to rád na sobě, ani na ostatních lidech. Vy jste třeba taky pokrytec nebo zbabělec,“ vpálil známý herec Veselému během přímého přenosu. „Urážíte novináře, urážíte své kolegy v Českém rozhlase. Tajíte, komu patří XTV. Porušujete kodex Českého rozhlasu,“ dodal.

()

Na tohle není oblíbený moderátor prezidenta Zemana zvyklý. Obvykle to je právě on, kdo kritizuje, napadá a uráží lidi, kteří mu názorově nesedí. Navíc si nikdy netroufne jim to říci do očí, ale pouze prostřednictvím podezřele financované internetové stanice XTV. „Myslím si, že byste tady neměl pracovat. Máte svůj projekt, který financuje bůh ví kdo, a měl byste se mu věnovat,“ řekl svůj názor Měcháček.

A dobře udělal, protože jiná obrana proti lidem typu „Xavera“ Veselého není. Musí se konfrontovat naživo, aby nemohli uhnout s odpovědí, nebo dokonce nechat nepříjemnou pasáž rozhovoru vystřihnout. To by patrně v Českém rozhlase, který Veselému dává prostor k jeho prezentaci, nebyl problém. Je totiž veřejným tajemstvím, že ředitel ČRo René Zavoral také rád naslouchá tomu, co velí z Hradu.

Měcháček předvedl něco, co zatím moc známých lidí nenapadlo. Místo toho, aby odmítl rozhovor s Veselým, šel mu říct, co si o něm a jeho chování myslí. Nijak agresivně, o to však přesněji. Stálo by tedy za úvahu dalších osobností, jestli k tomu nepřistoupit stejně a nedat tak najevo, že jim „Xaver“ vadí.

Není to totiž jen Český rozhlas, kterému dělá ostudu, ale i Česká televize, kterou se z pozice radního snaží destabilizovat. Bylo by skvělé, kdyby mu k tomu pár výrazných tváří něco povědělo v jeho rozhlasovém pořadu. 

Je ovšem jasné, že se nyní dramaturg „Xaver a host“ bude muset na další hosty více připravovat a pečlivě lustrovat, aby někdo nenadělal takovou „neplechu“ jako Tomáš Měcháček. Jak se mu to podaří, je otázkou času, ale kdyby se dokázal infiltrovat další Veselého kritik, stálo by to za to. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]