Konspirační web EUrabia si vylhal citaci Tomáše Halíka

Profesor Tomáš Halík (ČTK)

Profesor Tomáš Halík | FOTO: ČTK

Web EUrabia, který vlastní spolek Český portál, vydal článek s názvem „Katolický kněz Halík: Tato země není naše! Musíme přijmout uprchlíky i za cenu, že zde budou vraždit a znásilňovat.“ Tento článek, včetně smyšleného nadpisu, pak převzala například i stránka Meganizine. Článek se hned v nadpise snaží teologovi a knězi Tomáši Halíkovi vložit do úst slova, která nikdy neřekl. Jako autora pak uvádí Parlamentní listy.

Skutečný text kázání zveřejnil Deník Referendum. V něm Tomáš Halík sice přichází s myšlenkou, že by ČR měla přijmout nějaké skutečné uprchlíky a nepomoci v nouzi je proti Kristu. O vraždění či znásilňování zde není ani slovo. Web EUrabia si tedy tuto citaci vymyslel, aby článek co nejvíce šokoval.

A co je to za web? Wikipedia říká následující: Někdy bývá označován za štvavý a bojující proti muslimům i jejich domnělým příznivcům, podle týdeníku Respekt jsou na něm publikovány nenávistné texty a s dalšími weby kolem Parlamentních listů jej pojí radikálně pravicový a nacionalistický pohled na svět. Podle Františka Kostlána ze sdružení Romea.cz spravuje tyto weby „ultrakonzervativní až extremistická“ skupina[ a jde jim o to, aby skupina „kolem akce D.O.S.T., Petra Hájka a Ladislava Jakla z Pražského hradu, Vlastenecké fronty, časopisu Národní myšlenka apod. získala na společenské prestiži“. [Dle vlastních slov se zaměřuje především na islám coby politickou ideologii. Web je provozován – stejně jako Protiproud, EUportal, EUserver, Eportal a Freeglobe – na subdoméně Parlamentních listů, jejichž provozovatelem je společnost s ručením omezeným OUR MEDIA.“

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]