Konspirátor v parlamentu

repro FB

Národ, který vkládá svůj osud do rukou populistů a demagogů, ohrožuje svou existenci.

Radka Kotena zvolili do čela bezpečnostního výboru poslanci ANO, SPD a KSČM, hlasoval pro něj i Václav Klaus ml. z ODS. Proč je to problém?

Předsedou bezpečnostního výboru se stal člověk, který vytrvale šířil dezinformace, hoaxy a konspirace. Třeba o tom, že mikrovlnky jsou vraždící stroje, 11. září byl podvod, Policie ČR je prvek NWO a jak jinak – Rusko je naše spása.

Nedávno jsem psal o důvodech, kvůli čemu jsou lidé ochotni věřit i těm největším nesmyslům. Šiřitelé hoaxů a dezinformací obvykle přespříliš spoléhají na intuici, trpí myšlenkovou leností a jsou mediálně negramotní, což dohromady tvoří poměrně nebezpečnou směs. Nebezpečnou o to víc, když takový člověk zastává odpovědnou funkci, jejíž výkon má vliv na nás všechny.

Ať chceme, nebo ne, politici jsou určitými autoritami, kteří mají legální moc zasahovat do životů svých spoluobčanů. Nevím jak vy, ale já nechci, aby podobu zákonů ovlivňovali lidé, kteří neumějí pracovat s informacemi, posoudit relevanci toho kterého informačního zdroje nebo nejsou schopni či ochotni ani malé snahy o rozeznání pravdy od lži.

Jednání osob veřejných ovlivňuje a má reálný dopad na daleko víc lidí. Důsledky iracionality, absence kritického myšlení a neuvážených slov politiků mohou být závažné a destruktivní. Jsem přesvědčen, že není šťastné rozhodovací pravomoci svěřovat do rukou právě lidem nekriticky myslícím a mediálně negramotným.  Národ, který vkládá svůj osud do rukou populistů a demagogů, ohrožuje svou existenci.

Samozřejmě, pan Koten je v tom nevinně. Byl zvolen v demokratických volbách, což nelze než respektovat. A spíš než o něm samém tato situace vypovídá o mentálním stavu určité části naší společnosti. Čekají nás zajímavé časy.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner