Premiér České republiky a spoluautor EET Babiš je už celému světu znám jako ten, který si díky svému střetu zájmů pomohl o miliardy korun. Impérium jeho firem je přisáté na státní pokladnu. Ta se propadá do stále většího mínusu. Nejsou peníze na sociální služby, dálnice se nestaví. Zazvonit na centrálu Agrofertu se kontroloři Finanční správy zřejmě obávají. Tak vyrazili do terénu řešit ten největší nešvar v České republice. Nešvar, kvůli kterému jsou státní finance v takové krizi. Vyrazili na tržnici v Praze 9.

„O víkendu vyrazili naši kontrolní pracovníci na nákupy na tržiště na Praze 9. U veškerých kontrolních nákupů došlo k porušení zákona: ať již k nezaevidování tržby do systému ET nebo dokonce podnikání bez DIČ. Akce znovu ukázala, že EET má smysl a narovnává podnikatelské prostředí,“ informoval na Twitteru Finanční úřad pro hlavní město Prahu.

Příklad z Prahy 9 jasně ukazuje, co kontrolory zajímá. Osolit to pěkně stánkařům kdesi na tržnici, kteří přišli nabídnou ředkvičky ze zahrádky, nebo nálezy ze sklepa. To jsou ti, kteří ničí Českou republiku. Rozhodně tady není důvod k tomu, aby se lidé z berňáku zašli podívat na účetnictví Agrofertu, nebo do společností rodiny ministra zemědělství Tomana, který rovněž figuruje v auditech EU.

I pro klid kontrolorů je totiž jednodušší jít vyhmátnout nějaké stánkaře a napálit jim pokuty, než jít kontrolovat svého šéfa. Za stánkaře dostanou pochvalu, za kontrolu šéfa pravděpodobně postih, nebo ztrátu zaměstnání. Tak to teď v České republice vypadá. To je ten střet zájmů Andreje Babiše, který celou zemi tak nějak pokřivil.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora