Konvička na univerzitu nepatří, stejně jako Semelová na základku

Eric Drooker

Trosky velkého českého boje proti hordám migrantů s iPhony se pohoršují nad tím, že etická komise Jihočeské univerzity začala řešit Martina Konvičku. Co prý si to ti liberálové dovolují. Etická komise za zabývá jeho výroky na sociálních sítích. Konvička prý snižuje kredit univerzity a poškozuje její dobré jméno.

Je dobře, že univerzita začala svého pedagoga „řešit“. Měla to udělat už dávno. Dřívější distancování se od Konvičky bylo poněkud málo. Člověk jako je Martin Konvička nemá ve školství co dělat. Měl by to vědět každý vedoucí pracovník v tomto oboru. Vzdělávat nemůže člověk, který je označovaný za extremistu, který jezdí na velbloudu a s kalašnikovem v ruce po Staromáku.

Konvička nepatří do školství stejně jako stalinistka Marta Semelová. A nic neznamená to, že by Konvička se svojí specializací na život brouků neměl mít možnost zmanipulovat své studenty. Neexistuje omluva ve stylu „na mravence to je odborník, ale má trošku divné názory“. Konvičku měli z Jihočeské univerzity vyhodit už dávno. Vzdělávat děti a mladé lidi mají autority, ne podivíni a extremisté, u kterých je třeba filtrovat názory.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner