Konvička postopadesáté. Založil Sedmou republiku a opět je směšný

Martin Konvička pije provokativně pivo z plechovky před brněnskou mešitou. (ČTK)

Martin Konvička pije provokativně pivo z plechovky před brněnskou mešitou. | FOTO: ČTK

Entomolog, hulvát a extremista Martin Konvička nepochopil, že jej nikdo nevolí a volit ani nebude, a tak založil nové politické uskupení nazvané Sedmá republika. A protože je taktik, kterému se daří zejména v boji s hordami muslimů, zvolil naprostý marketingový tahák: Vzorem je mu Srbsko. Jelikož každý, kdo žije v naší zemi, by si přál, aby to tu vypadalo jako v Srbsku, bude to jistě velký volební úspěch.

Každý, kdo Konvičkovu kariéru sleduje, ví, že je to člověk, který se obklopuje profesionály a který dokáže jakoukoli stranu či hnutí dovést k úspěchu. Islám v České republice nechceme, Blok proti islámu, Iniciativa Martina Konvičky, spojení a rozloučení se stranou Úsvit, Alternativa pro Českou republiku… Samá uskupení, která překreslovala politickou mapu České republiky. Taková kandidatura do Senátu skončila pěkným předposledním místem.

Pro Sedmou republiku je zásadní mnoho věcí: Boj proti islámu (ten nás tu trápí opravdu hodně), hrdost, identita, přežití (skvělý bod!), svoboda, občanství a vize. Samá vzletná slova. Na skvělém webu nalezneme také vysvětlení názvu:

Takže do roka očekáváme hádku, ztrátu peněz a založení republiky osmé. S tou už to ale fakt vyjde!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]