Konvičkovy klasické české tradice? Polonahé holky a žranice

Fotografie z Konvičkova happeningu Ramadán po česku (facebook)

Fotografie z Konvičkova happeningu Ramadán po česku | FOTO: facebook

Velký guru českých islamofobů, známý „hmyzolog“ a hvězda každého pořádného techno večírku Martin Konvička se svými odštěpenými ovečkami oslavil ve velkém stylu „Ramadán po česku“. Pár kroků od brněnské mešity se včera pod Konvičkovým dohledem pojídal vepřový guláš, pilo se pivo, plnoštíhlé krásky předváděly v plavkách (i bez nich) přítomným „slušným Čechům“ celulitidu a vůdce pronášel zásadní projevy.

Za naši kulturu a obnaženou zadnici

Konvička svůj „český Ramadán“ nahlásil dopředu brněnským úřadům jako akci na podporu moravských tradic. Člověk ale nemusí být expertem na vývoj lidové slovesnosti a zvyků na v českých zemích, aby pochopil, že při Ramadánu po česku o žádné české ani moravské tradice nešlo.

Vůdci ambiciózní iniciativy, kterou podle sebe samého pojmenoval a vytvořil tak nový kult osobnosti, se však není co divit, že se svůj happening pokusil schovat za úředně přijatelnou nálepku. Konvička je totiž natolik vysílen obranou vlasti před nájezdy imaginárních muslimských záškodníků a nekonečnými sumo zápasy s Janou Volfovou, že si zkrátka nemůže dovolit plýtvat cenných sil v byrokratických tahanicích.

Jak si představuje prožívání české kultury v praxi, nám Konvička ukázal s dokonalou názorností. V jeho paralelním světě se již Babička Boženy Němcové procházela na Starém Bělidle před potleskávajícími mládenci polonahá, stejně jako na úterní akci najaté „modelky“, z nichž jedna dokonce při přehlídce odhodila vrchní díl plavek.

Svoboda, kam se podíváš

Sociolog Petr Hampl, něco jako Konvičkův kamarád do deště, večer po konání bizarního islamofobního veselí napsal na svůj facebookový profil, že Konvičkovci prostřednictvím této akce poslali do světa vzkaz „Na svých občanských svobodách trváme“. V Hamplových precizních a dokonale přesných sociologických analýzách a prognózách, dle kterých bychom měli mít již teď pořádný kus cesty ku islamizaci země za sebou (a nevšimli jsme si toho, neboť média o tom mlčí), by možná mělo být více prostoru věnováno obšírnější definici občanských svobod, o kterých se sociolog tak rád zmiňuje.

Je-li totiž občanská svoboda jakožto posvátná vševyjadřující  mantra skutečně obsažena ve veřejném obnažování, hromadném obžerství a zesměšňování zvyků tisíce kilometrů vzdálené civilizace, z níž osobně známe maximálně kebab, zdá se, že jsme s Konvičkou a Hamplem na dobré cestě a měli bychom těm holohlavým gentlemanům více naslouchat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com