Konzervativní hodnoty podle Lipovské: závist a arogance

Jana Bobošíková a Hana Lipovská  (Facebook)

Jana Bobošíková a Hana Lipovská | FOTO: Facebook

Nová radní České televize Hana Lipovská chtěla, aby generální ředitel Petr Dvořák dostal za loňský rok nulový bonus ke svému platu. Podle ní prý nepracoval na jedničku s hvězdičkou, což Lipovská zhodnotila po pouhém měsíci, kdy byla do Rady ČT zvolena. Je to opravdová ukázka toho, jak si lidé jako slečna radní představují konzervativní hodnoty: prostě se lidu ukáže, kolik ten ředitel bere peněz, které je potřeba mu sebrat, protože to přece platíme my všichni. O to jediné totiž jde.

V loňském roce vydala MF DNES premiéra Andreje Babiše článek o majetku generálního ředitele České televize. Dlouholetý vrcholový manažer si totiž – světe, div se – koupil například byt nebo další nemovitosti. Z článku nevyplýval jediný problém, šlo jen o to, aby se čtenáři novin, jež patří člověku, který potřebuje Českou televizi oslabit, dozvěděli, jak je ten Dvořák bohatý. Kdo ví, kde na to vzal, mámo!

A teď ve stejném stylu pokračuje Lipovská. Samozřejmě chápeme, že když člověk dostane funkci, může mu to zamotat hlavu. Najednou se s ní baví samotný kardinál Duka, hradní mluvčí ji vozí autem a už nemá jen kandidátku na všechny funkce Janu Bobošíkovou, teď je Hana Lipovská v sedle a na straně moci. Tak se snadno stane, že se ty konzervativní hodnoty tak nějak zvrtnou.

Protože je Lipovská údajně tak konzervativní, očekáváme, že pokud nebude v radě pracovat na jedničku s hvězdičkou, bude svoji odměnu, kterou za členství pobírá, posílat na charitu. Nebo se to týká jen vybraných osob, například těch, kterých se politické síly, jež za Lipovskou stojí, chtějí zbavit? Těžko říct.

Hana Lipovská pouze opět ukázala, co jsou zač ti, kdo si dnes říkají konzervativci. Chtějí totiž konzervovat něco úplně jiného než skutečné hodnoty. Tady se konzervuje závist, normalizační atmosféra a kádrování nepohodlných lidí. Nic jiného se ale čekat nedalo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]