Kopání do Válka. Ještě ani neví, kdy bude ministrem, a už může za všechno

Vlastimil Válek (se souhlasem TOP 09)

Vlastimil Válek | FOTO: se souhlasem TOP 09

Česká republika má nového viníka prakticky všeho. Jmenuje se Vlastimil Válek, je to uznávaný lékař a také kandidát na ministra zdravotnictví ve vládě Petra Fialy. Stalo se takovým trendem posledních dní odpískávat Vlastimila Válka, kopat do něj a s ním i do celé budoucí vlády. Důvodem mají být neurčité návrhy řešení covidové krize a pro některé lidi méně srozumitelná vyjádření. Pojďme se na to podívat.

Na Vlastimila Válka útočí snad všichni. Od končící vlády přes novináře až po část veřejnosti. Důvod je nesmyslný a směšný. Vlastimil Válek je pouhým kandidátem na ministra a netuší, kdy a zda vůbec se ministrem stane. Vzhledem k tomu, že Miloš Zeman si po schůzce s Petrem Fialou nechal dalších deset dní na asi přemýšlení nebo co, poté Fialu prý jmenuje premiérem, aby nastalo dalších deset dní na setkání s kandidáty na ministry, aby nakonec Zeman vymyslel, že mu někdo vadí, není vůbec jisté, kdy se ministři dostanou do svých úřadů.

()

V situaci, kdy přibývá více než 20 tisíc nemocných denně a nikdo neví, co bude za týden, je poměrně dost zajímavé  chtít konkrétní nápady a řešení od člověka, který netuší, v jaké situaci země bude, až se na ministerstvo dostane, a od člověka, který nemá a nemůže mít tolik informací, dat a součinnost dalších úřadů, jako má aktivní ministr a jeho náměstci.

Vlastimil Válek jednoduše není ministrem a nemůže nést odpovědnost ministra.

Ten, kdo je stále ve funkci a kdo nese veškerou odpovědnost za současný tragický stav, je Adam Vojtěch a jeho šéf Andrej Babiš. Oni mají odpovídat na otázky, oni mají řešit to, co způsobili. A mají to řešit kvůli tomu, že Miloš Zeman záměrně protahuje jmenování nových ministrů.

Část veřejnosti a novinářů si bohužel v uplynulých letech zvykla, že politici v čele státu pronášejí prázdná, laciná hesla, která nakonec stejně nesplní, a nyní jsou překvapení, že noví ministři tuhle hru hrát nejspíše nebudou. Že když na některou otázku nemohou odpovědět, protože nemají přístup k informacím nebo netuší, v jakém stavu zemi převezmou, prostě tu odpověď nedají.

A tak tu máme naprosto děsivou situaci. Počet nemocných letí tak vysoko, jak ještě nebyl. Nemocnice se rychle plní. Lékaři začínají být opět přetížení. Ale nikdo se neptá na zásadní otázku „PROČ?“ Vojtěcha a Babiše, kteří už dva roky zcela neschopně provádějí zemi tímto těžkým obdobím. Zkazili, co šlo a možná ještě víc. Ale po tom všem je nyní nutné kopat do člověka, který netuší, kdy se vůbec dostane do funkce ministra. Bravo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články