Kořanová: Babiš by měl kandidovat na prezidenta, je nesmírně pracovitý

Poslankyně ANO Barbora Kořanová (Facebook/Barbora Kořanová)

Poslankyně ANO Barbora Kořanová | FOTO: Facebook/Barbora Kořanová

Poslankyně hnutí ANO Barbora Kořanová je známa různými neotřelými výroky. A také tím, jak je schopna projevovat některým politikům oddanost a obdiv na úrovni fanynek Beatles v 60. letech. Teď se vyznala z úcty k neodolatelným vlastnostem pana premiéra.

Na Parlamentních listech (6. 1.) odpovídali různí politici na otázku, jak se dívají na případnou kandidaturu Andreje Babiše na funkci prezidenta.

Eric Drooker

Poslankyně Kořanová odpověděla: Andrej Babiš je nesmírně pracovitý člověk, manažer, exekutivní typ. Nevím, zda by ve funkci prezidenta mohl tyto schopnosti plně uplatnit, přece jen je to funkce značně odlišná od funkce premiéra, více protokolu, oficialit apod. Kandidovat by měl, minimálně by to prezidentskou volbu udělalo zajímavější, avšak podle mne má i značnou šanci uspět, těší se podpoře veřejnosti.“

Nepochybujeme o tom, že funkci prezidenta by pan Babiš jistě nějak zvládl. Jak ukazuje prezidentování Miloše Zemana, v podstatě stačí se jednou za několik dní vynořit, pozurážet pár lidí, napadnout instituce vlastního státu, třeba senát a tajné služby, načež lze zase zalézt. K tomu ta imunita a neodpovědnost z výkonu funkce, to je prostě místo snů. Pro někoho, kdo je trestně stíhaný a vedení země mu moc nejde, by to byl přímo pracovní ráj.

Že by na Masarykově pomyslné židli seděl normalizační komunistický kádr a agent Státní bezpečnosti, to je detail. Nebylo dřív všechno špatné, soudí část národa. Navíc má pejsky a paní Moniku, co peče cukroví. Též má nějaké ty peníze, takže by zbytečně nezatěžoval za své kandidatury nějakým žebráním o peníze sponzorů. I média má, byť údajně zaparkovaná v nějakém svěřenském fondu. Tam by se o jeho životě a díle během kampaně psala pravda.

Teď jde o to, jestli třeba takový Petr Kellner nemá nějaký (samozřejmě čistě soukromý) názor, kdo by mu byl jako prezident sympatický. Ne že by nad chtěl pan Kellner do něčeho zasahovat, Konfucius chraň. Kvůli tomu si televizi Nova přece nekupuje. To je jen byznys a chce bavit lidi. Ale kdyby ho to náhodou napadlo, měli bychom třeba bohatou nabídku kandidátů. Pluralita, ne?