Kořanová jako Štěpán. Nelíbí se jí „nikým nevolené spolky“ a jejich požadavky

FB Barbora Kořanová

Poslankyně ANO Barbora Kořanová | FOTO: FB Barbora Kořanová

Máme tu takový kvíz. Dva výroky. Budeme hledat rozdíly. Autorem prvního je Miroslav Štěpán, jeden z předních komunistů konce 80. let, který byl zodpovědný za mlácení lidí v centru Prahy: „V žádné zemi neexistuje to, aby patnáctiletý děti určovaly, kdy má odejít prezident nebo kdy má přijít a kdo jím má být,“ řekl Štěpán 23. listopadu 1989.

A teď ten druhý výrok. „Zásadně se ohrazuji proti tomu, aby nikým nevolené spolky dávaly legálně a legitimně zvolenému předsedovi vlády a hnutí, které se ziskem 1,5 milionu hlasů vyhrálo s přehledem poslední parlamentní volby, ultimáta a diktovaly, kdo má nebo nemá být ministrem,“ sdělila národu horlivá poslankyně ANO a velmi oddaná fanynka Andreje Babiše Barbora Kořanová 11. listopadu 2019.

Jak se to asi stane, že čtyřiatřicetiletá žena, která prožila 30 let ve svobodné zemi, mluví jako ten nejtvrdší bolševik?

Babišova mladá poslankyně stále stupňuje svoji oddanost šéfovi. Zajímavé také je její poukazování na to, že je někdo nevolený. Sama přitom neprošla hned několika volbami v řadě. Protlačila se až do Sněmovny, kde nehrají tak velkou roli „výkony“ politika v jeho okrsku, ale dominují republiková témata a volby táhnou hlavní straničtí lídři.

Zajímavé také je, že Barbora Kořanová opovrhuje legitimním požadavkem spolku, jehož postup podporuje možná až 300 tisíc lidí. Ti lidé nechtějí přepisovat výsledky voleb. Chtějí, aby Babiš a jeho družina dodržovali zákony a řídili se Ústavou ČR. Nic více.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner