Kořanová školila poslance z viny a trestu. Z její práce přitom byli rozpačití i na plzeňských právech

Poslankyně ANO Barbora Kořanová (Facebook/Barbora Kořanová)

Poslankyně ANO Barbora Kořanová | FOTO: Facebook/Barbora Kořanová

Babišova poslankyně Barbora Kořanová školila opoziční poslance v otázkách viny a trestu. Z posudku její diplomové práce z plzeňských práv ale vyplývá, že by se měla držet spíše stranou a vážit slova.

Kořanová, kterou Babišův politický projekt ANO vyslal do mnoha výborů, podvýborů a komisí poslanecké sněmovny, a to včetně podvýboru pro e-government či podvýboru pro letectví a vesmírný program, je mimo jiné i členkou volebního výboru, kde hájí počínání úderky Jany Bobošíkové při odvolání dozorčí komise Rady České televize, přičemž si podle slov radních počíná mimořádně arogantně.

twitter
Příloha tweetu radního ČT Zdeňka Šarapatky

Těžko se pak divit tomu, že nejspíše některý z nich po školení o vině a trestu, k němuž se Kořanová na jednom z jednání výboru bez vyžádání a jakéhokoli varování odhodlala, sáhl do veřejně přístupné databáze hodnocení diplomových prací a pohlédl na posudek diplomové práce Kořanové z Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni.

Oponentka prof. JUDr. Kristina Koldinská, Ph.D. v posudku poznamenává, že Kořanová v diplomové práci nepracovala dostatečně s odbornou literaturou ani judikaturou. „V práci shledávám i nadále zásadní nedostatky, a to i přesto, že bylo diplomantce doporučeno, jak má postupovat (práce byla odevzdána již podruhé),“ připomněla s tím, že ani napodruhé předložená práce nesplňovala požadavky PF ZČU, ani zřejmě nesplnila základní cíle, jež si autorka vytkla. Předmětnou práci dále obecně popsala jako chaotickou a jako „elaborát, kterému nebylo věnováno dostatek pozornosti“. Koldinská kolegům doporučila, aby diplomantku Kořanovou během obhajoby nechali „precizně vysvětlit rozdíly mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou a dávkami státní sociální podpory, jelikož ze závěrečných kapitol předložené práce není patrné, že diplomantka zcela tyto rozdíly chápe“.

Radnímu České televize Zdeňku Šarapatkovi hodnocení práce zapadá do zkušenosti se způsobem, jakým Kořanová přistupuje k jednání volebního výboru. Šarapatka v souvislosti s Kořanovou hovoří o „aroganci, tragické ukázce nekompetence a bohužel obyčejné hlouposti“.

Celý posudek z PF ZČU v Plzni je k dispozici zde:

ZČU

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články