Kořanová trestá Šarapatku: vyhazov za nic, jen aby ukázala, že může

Poslankyně ANO Barbora Kořanová (Facebook/Barbora Kořanová)

Poslankyně ANO Barbora Kořanová | FOTO: Facebook/Barbora Kořanová

Poslankyně ANO Barbora Kořanová se chystá na svůj velký den. Konečně v politice něco dokáže. Hodlá potrestat radního České televize a komentátora deníku FORUM 24 za nevinné sdělení na sociálních sítích. Kořanová chce odvolat Zdeňka Šarapatku z Rady České televize. Bude to první výrazné dílo paní poslankyně, která na sebe doposud upozornila jen chechtáním ve Sněmovně s Taťánou Malou, opakovaným neúspěchem v komunálních volbách a směšně nešťastnou komunikací na Twitteru.

Odstranění Zdeňka Šarapatky z Rady České televize nemá žádný reálný důvod. Jde o radního, který se svému poslání dlouhodobě věnuje dobře a naplno. Kořanová jen potřebuje ukázat, že teď vládne ona a jí podobné osoby a že nepřátelské živly, jako je Zdeněk Šarapatka, nebude vrchnost trpět ve funkcích.

Celé to odvolávací divadlo je směšné dílo jedné nevýrazné poslankyně. Doslova legrační je představa, že odvoláním Zdeňka Šarapatky Kořanová něco změní. Nezmění absolutně nic na publicistické činnosti odvolávaného a už vůbec nic nezmění na deníku FORUM 24. Pokud se snaží zastrašovat, je to snad ještě větší legrace, než by se mohlo zdát.

Tenhle normalizační model, kdy soudružky kádrovačky vyhazovaly schopné lidi z práce za to, co si schopní mysleli, ten už je dávno pryč. Na tohle retro paní poslankyně Kořanové není nikdo zvědavý.

Smutný dopad bude mít případné Šarapatkovo odvolání na Českou televizi. Z Rady ČT zmizí další člověk, který se nebojí bolševiků, Zemana a Babiše. Ti si naopak do rady dosadí další sobě nakloněné loutky, jako jsou čerstvě zvolený Lubomír Veselý nebo milionkrát zmiňovaná Hana Lipovská.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články