Nakažení Čecha koronavirem ve Vietnamu se nepotvrdilo. Babiš zveřejnil manuál, jak se bránit

flickr.com

Ilustrační foto | FOTO: flickr.com

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch prohlásil, že  nakažení českého občana ve Vietnamu se nepotvrdilo.

Ministerstvo zahraničí o něco dříve sdělilo, že nákaza u tohoto Čecha zatím potvrzena nebyla. Pracovníci českého velvyslanectví v Hanoji s ním jsou v kontaktu, o žádnou konkrétní pomoc zatím nepožádal, uvedlo.

Nákaze už podlehlo 56 lidí a po celém světě je nyní přes 2000 nakažených. Objevili se i ve Francii, v Kanadě nebo v Rakousku. Nakaženého potvrdily i Spojené státy.

Podle premiéra Andreje Babiše začíná Letiště Václava Havla kontrolovat cestující ze zemí, které mají problémy s koronavirem. „Zatím k tomu nedošlo, ale v případě, že vznikne podezření na nákazu na palubě letadla u konkrétního cestujícího letiště okamžitě spouští procesy podle pohotovostního plánu letiště Praha – okamžitě se aktivují integrované složky záchranného systému, hygienická stanice a zdravotníci (proces je přesně daný),“ uvedl Babiš na svém facebookovém profilu.

Koronavirus se šíří stále rychleji, situace v Číně je kritická. Ve městě Wu-chan, které je momentálně uzavřeno, by mohlo být do několika týdnů až 200 tisíc nakažených.

České Ministerstvo zahraničí v pátek doporučilo Čechům, aby necestovali do osmi měst v čínské provincii Chu-pej, která tamní úřady uzavřely kvůli výskytu nákazy.

Babiš zveřejnil manuál s informacemi ohledně koronaviru na svém Facebooku.

KORONAVIRUS. Důležitá zpráva, všichni si ji prosím přečtěte a šiřte ji dál. Chci vás hlavně uklidnit, že děláme maximum…

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Neděle 26. ledna 2020

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner