Koronavirová krize problém Babišova střetu zájmů nevygumovala

ČTK

Český premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš se snaží předstírat, že jediné, co ho zajímá, jsou zájmy České republiky v době koronavirové pandemie. Je to ale úplně jinak. Babiš má na zřeteli zájmy Agrofertu a hlavně to, jak zakrýt své osobní problémy. Evropský parlament však jeho samotného vnímá jako naprostou abnormalitu. 

Pavel Hofman

O Babišovi se v europarlamentu mluví více než o Polsku nebo o Maďarsku. Ve skutečnosti v červnu bude už třetí jednání o jeho střetu zájmů, a tak daleko to nedotáhlo ani téma polské justice. Evropský parlament není Poslanecká sněmovna, je to místo, na němž se musí na programu shodnout frakce napříč mnoha státy a politickými stranami. A to se v případě Andreje Babiše děje.

Babiš je zvyklý, že svět funguje podle něj a podle jeho zájmů a vzhledem k jeho ziskům. Jenže Evropská unie tak nefunguje, on ji totiž nevlastní. Proto proti Evropské unii čas od času bojuje, ač jsou jeho europoslanci členy eurofederalistické frakce Renew Europe.

Problém Babišova střetu zájmů ani zdaleka neskončil. Naopak. Bude se řešit znovu, bude se přijímat rezoluce, bude se o tom mluvit. Věc řeší světová média. Takovéto silné Česko nám Andrej Babiš zařídil – jeho síla se ale zjevně měří podle dotací pro Agrofert.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner