Koronavirová matematika podle ministra Vojtěcha: Co je to drtivá většina?

Úřad vlády ČR

Adam Vojtěch na tiskové konferenci | FOTO: Úřad vlády ČR

Problém narůstajícího počtu případů nakažených koronavirem vedl k tomu, že se již několik evropských zemí začalo na Českou republiku dívat poněkud obezřetněji. Premiér Andrej Babiš zjevně všechny neinspiruje tak, jak by si přál, ač jsme přece nejlepší. S tím nejspíš souvisí i to, jaké matematické a logické schopnosti prokazuje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Za včerejšek máme nárůst 141 případů COVID-19. Jde o již známá lokální ohniska. Drtivá většina z nich je v Karviné, tam evidujeme 56 nových hlášení, v Praze 12, což je o 4 méně než předchozí den, dále v Ostravě 11 a v Liberci 10. Na všech dalších místech jsou to jednotky případů,“ uvedl ministr na svém twitterovém účtu.

Bohužel 56 případů, to není ani 40 procent, takže hovořit o nějaké drtivé většině je dost nesmyslné. Nejspíš to souvisí s tím, že Vojtěchův šéf Babiš se chová, jako kdyby jeho podnikatelský projekt jménem ANO vyhrál volby s „drtivou většinou“, přitom se drží kolem 30 procent. Tak to jsou takové anonistické počty.

Smutného Vojtěcha, který se sice snaží, ale kompetenci nedožene, už známe několik měsíců. Viděli jsme tiskové konference, na nichž vypadal, že nemá daleko k pláči. Teď se vinou naprosto ostudného zanedbání situace v Karviné nákaza rozšiřuje, ale je logické, že nové případy budou přibývat i jinde, protože došlo k rozvolnění opatření a není možné lidi nadále omezovat. Nebylo by tedy na místě přiznat, jak věci jsou?

Asi nebylo. Místo toho sledujeme Babišovo blábolení doprovázené tvrzením, jak už mu volá slovinský ministr, aby s ním situaci vyřešil (právě Slovinsko totiž zařadilo Českou republiku na seznam méně bezpečných zemí jako první, pozn. red.), aby vzápětí přibyly další tři státy se stejným názorem. No prostě stát jako firma!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner