Koronavirus byl na dovolené, Vojtěch ho čeká 1. září

facebook Úřadu vlády

O chytré karanténě se toho hodně namluvilo, ale jako moc chytrá se zatím neukázala. | FOTO: facebook Úřadu vlády

A je to tady. Přichází další dávka nesmyslných vládních opatření, která budeme muset poslouchat, abychom se ochránili před koronavirem. A zároveň je tu nový vědecký poznatek: nový virus jel v létě na dovolenou a vrací se 1. září. Proto od té chvíle budeme nosit roušky ve vnitřních prostorách.

Nejasných je hned několik věcí. Tak za prvé jsme přece nejlepší v Evropě a nad koronavirem jsme vyhráli. Nebo jsme nad ním vyhráli jen dočasně? Není to potom spíše taková nevýhra?

Pavel Hofman

Hlavní otázkou je ale rozvrh našeho viru. Kdy přesně odjel, aby si odpočinul na dovolené? A vrací se až 1. září ráno, nebo už v pondělí 31. srpna večer? A co ten víkend předtím, nejede už domů, aby si v klidu vybalil a připravil se na konec prázdnin a pracovní zápřah? Těžko říct.

A teď se podívejme na vládní opatření. To vůbec nejlepší je sdělení, že ve školách budou povinné roušky mimo třídy. Původně ale bylo řečeno, že virus se přenáší zejména ve chvíli, kdy spolu lidé na jednom místě tráví více času. Takže to už neplatí a nakazíte se tím, že někoho minete na školní chodbě nebo na toaletě? Aha.

Dále také platí, že pokud půjdete do plné restaurace jen tak náhodou, roušku mít nemusíte. Pokud se ovšem v té samé restauraci bude konat hromadná akce, tedy například koncert, roušky jsou nutné. Je tedy evidentní, že virus napadá hlavně lidi, kteří jsou ochotni zaplatit za lístek, případně preferuje kulturní akce.

Podzim se blíží, nové dějství našeho představení, ve kterém hraje hlavní roli naše vláda, která ani půl roku po začátku pandemie nemá žádnou koncepci, přichází. Tak můžeme zatleskat a napjatě čekat, co přijde dál. Volby se totiž blíží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner