Koronavirus nesmí být záminkou k potlačení kritiky babišismu

ČT printscreen

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a premiér Andrej Babiš | FOTO: ČT printscreen

Komentátor serveru Aktuálně Martin Fendrych vyjádřil názor, že koronavirus by nás měl spojit a pozitivně proměnit tak, abychom si vzájemně pomáhali a abychom táhli všichni za jeden provaz. Prý bychom měli zapomenout na politické rozbroje a témata, která se týkají problémů Andreje Babiše, mají jít stranou. Není tu teď prý místo pro „Čapák“, „konflikt zájmů“, „trestní stíhání premiéra“. Podle Fendrycha jde teď o víc. O společný zájem boje s koronavirem.

S tímto postojem nelze ani trochu souhlasit. Žádný virus nemůže být záminkou k tomu, že zapomeneme na pravidla civilizované a kulturní společnosti. Volání po tom, abychom se všichni seřadili za naším estébáckým premiérem a táhli s ním teď za jeden provaz, považuji za mimořádně nevkusné. Žádný líbivý kýč všeobecné lidské vzájemnosti neomlouvá mafiánské metody ovládání společnosti a exploataci veřejných prostředků ve prospěch soukromé firmy předsedy vlády.

V marketingovém týmu Marka Prchala mají z takových názorů jistě radost. Jsme svědky toho, že předseda vlády prohnaně využívá veřejného ohrožení k tomu, aby ze sebe udělal ochránce národa před epidemií, a tím zakryl svoje hanebnosti. Navíc téma koronaviru je snadno zneužitelné k nastolování státního dirigismu a umenšování občanských práv. Autoritářsky myslící Andrej Babiš není při svém chronicky známém odporu k demokracii a jejím pravidlům ten správný člověk, který by nás měl chránit. Ve stínu koronavirové hrozby se navíc mohou odehrávat velmi neblahé procesy, jako je například volba nových členů mediálních rad.

Procházíme velmi náročnou dobou. Modleme se za to, abychom si i tváří v tvář velkým hrozbám zachovali hrdost, čest a kritický rozum, tedy hlavní znaky, kterými se svobodní občané liší od otroků a opic.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner