Oligarcha i pandemie ohrožují svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Eric Drooker

Pandemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi byla i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo politik. Deník FORUM 24 žije z velké části z reklamy, jejíž cena se rapidně snížila. Stále také bojujeme i s oligarchickým systémem, který zde nastolil premiér a jeho mocenští partneři, což nejde bez vaší podpory. Prosíme vás proto, pomozte nám být dál nezávislí a dělat kvalitní novinařinu s velkým dosahem. 

Deník FORUM 24 čte již dva roky více než milion lidí měsíčně. Naše informace a postoje mají značný dopad. Pokusili jsme se nahradit média, o která čtenáři přišli poté, co na mediální trh vstoupil oligarcha Andrej Babiš. Jenže z velké části je to samozřejmě věc, která stojí na čtenářích a na tom, že oni sami chtějí, aby takové médium existovalo.

Milí přátelé, na rozdíl od jiných webů nechceme zamykat naše články. Nevěříme, že v tom je jediná možná budoucnost internetových médií. Máme za to, že jedním z poslání žurnalistiky je oslovení širokého spektra čtenářů, kteří mají právo dozvídat se informace, které nezveřejňují ty největší deníky. Čtenáři, kteří nás podporují, umožňují mnoha dalším lidem dozvědět se informace, které se v médiích vlastněných politiky nedozvědí.

Abychom mohli nadále pokračovat, potřebujeme vás! Prosíme, pomozte nám ve veřejné sbírce. Díky ní jsme odpovědní jen vám, nikomu jinému. Nad námi nestojí žádný majitel, jehož zájmy musíme prosazovat.

Děkujeme!

Číslo účtu:

4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o vašich finančních darech na mailu [email protected]

Vyúčtování sbírky je pod kontrolou pražského magistrátu.