Koronavirus pomohl tenisovému postrachu Kyrgiosovi od depresí

Eric Drooker

Pandemie covid-19 údajně sehrála pozitivní roli v životě tenisového bouřliváka Nicka Kyrgiose. Ten nyní přiznal, že se delší dobu potýkal s depresemi, které mu způsobovala jeho sportovní kariéra. Překvapivě mu pomohla koronavirová krize, kterou trávil po boku své partnerky Chiarry.

Tenista, známý především kvůli svému kontroverznímu chování, promluvil o svých problémech pro magazín Stellar. Do situace, kterou už by si nechtěl zopakovat, se dostal především při turnaji Masters v Šanghaji. V zápase se Zverevem tehdy předvedl neakceptovatelný výkon, kdy zápas doslova odchodil.

„Ten turnaj si pamatuji. Ve dvě odpoledne jsem ležel v posteli. Nechtěl jsem vidět denní světlo, tak jsem si zatáhl závěsy,” přiznal Kyrgios. Kromě pozastavení činnosti na osm týdnů doporučila ATP hráči i spolupráci s psychologem. Ani ten však tenistovi nepomohl tak, jako současná pandemie.

Přesunul se do domu svých rodičů, kde společně s přítelkyní hledal klid a pokusil se srovnat sám se sebou. “S rodinou je mi prostě nejlépe,” uznal. Na dobu, kdy mu bylo zle, už se snaží zapomenout. “Tenis je hodně o samotě. Měl jsem pocit, že nemohu nikomu věřit. Začal jsem prohrávat a myslel si, že jsem tím lidi z mého okolí zklamal,” zavzpomínal Kyrgios na doby, kdy ho trápily deprese.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články