Korte: Předložil Babiš odposlechy svému řídícímu orgánu v Moskvě?

Daniel Korte ()

Poslanec Daniel Korte (TOP 09) včera uvedl, že ministr financí Andrej Babiš nepředložil poslanecké komisi odposlechy, které předložit měl. Vicepremiér Andrej Babiš vzápětí začal tvrdit, že on své povinnost plní. Přinášíme proto reakci právě Daniela Korte, který se ptá, komu tedy Babiš odposlechy vlastně předkládá.

Ministr Babiš zprávy o použití odposlechů opravdu nepředložil

Prohlášení poslance TOP 09 Daniela Korte k vyjádření Andreje Babiše a ministerstva financí k povinnému předkládání zpráv o využití odposlechů komisi Poslanecké sněmovny. Musím říci, že to co jsem slyšel od ministra financí Babiše je nehorázná drzost a lež. Zákon, který mu ukládá povinnost předkládat zprávu komisi, které předsedám, je v účinnosti od roku 2013. Pan Kalousek nemohl stačit takovou zprávu napsat, protože mu skončil mandát v první polovině roku 2013.

Za první pololetí roku 2013 měl zprávu zpracovat pan ministr Fischer, který se na to vykašlal. Od pana Babiše postrádám zprávu za druhou polovinu roku 2013, dvě zprávy za rok 2014, dvě zprávy za rok 2015 a zprávu za první pololetí roku 2016. On tvrdí (stejně tak ministerstvo financí), že je předával, já se musím zeptat kam? Svému řídícímu orgánu v Moskvě? Nevím, protože já jsem žádnou zprávu nedostal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]