Košta má sebedisciplínu, hlásal ještě v říjnu Babiš. Teď ho má za opilce

Eric Drooker

Názory Andreje Babiše se mění jako májové počasí, to je známá věc. Nyní to pociťuje i olomoucký hejtman Oto Košta, který se pro předsedu ANO stal nepohodlným. Moravský politik má údajně problémy s alkoholem a nespolupracuje se svými kolegy, hlásá ministr financí. Přitom ještě před krajskými volbami se na faceboovém profilu Babiše objevila oslavná slova na adresu Košty. Oligarcha chtěl osobně představit propagátora zdravého životního stylu a lídra se sebedisciplínou a psychickou a fyzickou odolností. To však už dnes neplatí.

Předseda ANO se tak opět předvedl jako příkladný demagog, který lže, kudy chodí. Těžko se dá uvěřit tomu, že se za čtyři měsíce stal z uznávaného lékaře nespolehlivý notorik. Andrej Babiš tak musel lhát buď tenkrát, nebo dnes. Při znalosti vicepremiérova chování se zdá zřejmé, že platí ta druhá varianta. Podle Košty se totiž stal nepohodlným pro své kolegy v hnutí a ti na něj donášeli svému i jeho šéfovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]