Koupíme vás za 500 korun. Tolik podle Kolovratníka z ANO stojí voličský hlas

Poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník  (ČTK)

Poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník | FOTO: ČTK

Poslanec Martin Kolovratník, který svého času chtěl být ministrem dopravy, nyní cílí na post hejtmana Pardubického kraje. A jak upozornily například chrudimské noviny, Kolovratník slibuje, že pokud bude zvolen, hnutí Andreje Babiše prosadí příspěvek 500 korun na ubytování v kraji pro každého občana. No řekněte, nejsou tohle vážně levné voličské hlasy?

Kolovratník ve videu oznámil, že on s manželkou a dětmi stráví dovolenou právě v Pardubickém kraji. „Osobně, pokud dostanu vaši důvěru, navrhnu, aby každý občan Pardubického kraje dostal voucher na 500 korun, který může utratit právě za turistiku, za pobyt v Pardubickém kraji,“ slíbil Kolovratník.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Od hnutí ANO už jsme viděli hodně, to je pravda. Ale takto přímočaré přiznání, že prvním slibem kandidáta na hejtmana je pětistovka pro každého, to tu dlouho nebylo. Jistě se najde někdo, koho taková věc může zaujmout, ale fakt, že právě toto je ten „jeden z prvních slibů“, vypovídá hlavně o panu Kolovratníkovi a mentalitě hnutí ANO.

Vždyť on už pan majitel celého hnutí razí tezi, že „všici sú na prodej“. Babiš tedy ví, že někteří lidé jsou o něco dražší, čemuž se také přizpůsobuje, ale jinak je to stejná cesta. Mnozí z nás si pamatují, že ČSSD svého času udělala z krajských voleb souboj o poplatky u lékaře. I když už tehdy šlo o bezbřehý populismus, přece jen to bylo alespoň levicové téma. Tohle je téma hodné podnikatelského projektu českého premiéra.

Krajské volby se konají 2. a 3. října 2020. To, jak dopadnou, samozřejmě v jednotlivých krajích můžeme odhadovat jen těžko. S trochou optimismu je ale potřeba pochybovat o tom, že by cena jednoho voliče byla 500 korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]