Krajčo si za útěk od padajícího Babiše zaslouží posměch. Nic jiného

Facebook

Krajčo a selfie s Babišem | FOTO: Facebook

Už dlouho se na politicko-umělecké scéně neodehrálo něco tak vtipného, jako je náhlý úprk kapely Kryštof od svého chlebodárce Andreje Babiše. Parta Richarda Krajča rychle utíká z potápějící loďky pana premiéra. Kluci z kapely si asi všimli, že na demonstrace chodí několikanásobně více lidí než na jejich koncerty sponzorované předsedou vlády a soudem uznaným estébákem.

Pro Babiše je to citelná ztráta. Kryštof pro něj byl něco jako Michal David, Jágr nebo lemuři. Parta Richarda Krajča totiž měla něco, co se Babišovi moc líbilo. Kapela dokázala oslovit masy lidí. Například na koncerty na Strahově přišlo dvakrát po sobě 40 tisíc lidí. A taková čísla se Babišovi moc líbí. Proto se na koncerty chodil fotit, proto Krajčovi a spol. platil jejich kempy, koncertní šňůry a další parády. Politicky uvědomělý Krajčo potom harál na několika akcích na Čapím hnízdě, za jehož stavbu Andrejovi a Monče hrozí deset let vězení. S oblibou se s Babišem také fotil.

A že byl Krajčo politicky uvědomělý, dokazuje například citát z května 2017, kdy Kryštof zahrál na Čapím hnízdě. „Víte, Pavle, my radši politiku neřešíme, protože pak bychom museli studovat všech těch skoro 600 firem s korun. dluhopisy, museli bychom zjišťovat, kdo ty zákony schválil, řešit třeba tunely OKD, 40 tisíc hornických bytů, dotace za ministrování pana Karla pro jeho Orlík sro, privatizace Becherovky, kupónovou privatizaci, solární tunely, nedejbůh ROP severozápad, IZIP, Agrobanku, Bohemia banku a taky momentálně zablokované účty ČR v zahraničí kvůli prohrané arbitráži okolo Diag Human. A to radši nechceme ani vědět, museli bychom litovat všech dní od revoluce 🙂 a tak jen hrajeme a pomáháme. A vykřikování na náměstích necháváme těm apolitickým,“ reagovala kapela na kritiku fanoušků za politickou angažovanost ve prospěch Babiše. Ano, ten příspěvek zní přesně tak, jako by ho Krajčovi diktoval sám pan premiér.

Na celé této věci je nejvtipnější to načasování. Kapela Kryštof měla zhruba asi tak milion příležitostí Babiše opustit. Za posledních šest let se kluci z kapely dozvěděli o mnoha a mnoha skandálech Andreje Babiše. Vždy za ním stáli a jeho peníze se jim líbily. Až doteď. Pár dní před demonstrací na Letné, kam zřejmě přijde přes 200 tisíc lidí, se najednou zalekli. Velmi zajímavé budou asi sms zprávy, které teď chodí Krajčovi  od Babiše.

Kromě toho, že tato epizoda vypovídá naprosto vše o morálce zmíněné kapely, je krásným ukazatelem toho, jak moc špatně na tom Babiš momentálně je. Opustil ho už i Krajčo. Zbývají mu jen Jágr, lemuři a Monča. A do neděle je ještě pět dní. Babiš by se měl bát, kdo další mu zdrhne. Ale teď se smějme kapele Kryštof. Zaslouží si to.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner