Krajský soud na Slovensku uzavřel kauzu Babiš. Je veden jako agent StB oprávněně

Andrej Babiš  (Repro: ČT)

Andrej Babiš | FOTO: Repro: ČT

Advokátní kancelář Poláček&Partners informovala na sociální síti, že slovenský Krajský soud v Bratislavě zamítl žalobu premiéra v demisi Andreje Babiše na Ústav paměti národa. Kauza je tak právoplatně a definitivně skončena. Deník FORUM 24 o výsledku informuje jako první.

„Neexistuje žádné rozhodnutí soudu o tom, že Andrej Babiš je veden ve svazcích StB neoprávněně,“ říkají ve videu zástupci advokátní kanceláře.

Babiš řekl ČT, že je to pro něj úplně nová informace a o dalších krocích se poradí s právníky. Fakt, že je i nadále ve svazcích veden, mu vadí, protože je to podle něj smyšlený nesmysl.

Krajský súd rozhodol a definitívne uzavrel kauzu Babiš

Čerstvá informácia: Krajský súd rozhodol a definitívne uzavrel kauzu Babiš.Výsledok? Neexistuje žiadne rozhodnutie súdu, ktoré by hovorilo, že Andrej Babiš je vedený ako agent štátnej bezpečnosti neoprávnene.Čo tomu predchádzalo? Minulý rok, keď ústavný súd zistil viaceré závažné pochybenia, rozhodnutie najvyššieho aj krajského súdu zrušil. Celý proces sa vrátil na krajský súd, ktorý žalobu p.Babiša zamietol. Končí spor, ktorý trval od roku 2012. Či sa rozhodne p. Babiš žalovať ministerstvo vnútra alebo niekoho iného, je otázkou na neho. Pravdou však je, že ÚPN si môže konečne vydýchnuť. Táto kauza mu zároveň paradoxne pomôže vyriešiť mnohé ďalšie spory.

Zveřejnil(a) Poláček & Partners advokátska kancelária dne 13. únor 2018

Slovenský ústavní soud na podzim zrušil pravomocná rozhodnutí slovenského nejvyššího i krajského soudu, podle nichž je šéf hnutí Babiš neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Zlomovým verdiktem soud vyhověl stížnosti Ústavu paměti národa (ÚPN) a vrátil případ odvolacímu krajskému soudu v Bratislavě k novému projednání. Babiš, nespokojený s tímto krokem, se dál hodlá bránit soudní cestou a chystá se žalovat slovenské ministerstvo vnitra.

Bratislavský rodák Babiš vědomou spolupráci s StB popírá dlouhodobě. Archivní dokumentyale jasně tvrdí, že v roce 1980 se stal takzvaným důvěrníkem StB a že ho o dva roky později ke spolupráci s tajnou policií coby agenta s krycím jménem Bureš získal nadporučík StB Július Šuman.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]