Královna svolává na pondělí schůzku. Bude se řešit, co s Harrym a Meghan

Harry a Meghan (repro video: BBC.com)

Harry a Meghan | FOTO: repro video: BBC.com

Královna svolala v pondělí do Sandringhamu schůzku, kde se má disktovat o budoucích rolích vévody a vévodkyně ze Sussexu. Činitelé paláce řekli pro BBC, že se zúčastní princ Harry, vévoda z Cambridge a princ z Walesu, zatímco Meghan se nejspíš připojí k diskusi po telefonu z Kanady.

Harry a Meghan nedávno oznámili, že se chtějí stáhnout ze života členů královské rodiny. Neexistuje žádný předběžný návrh, k jakému závěru by se mělo na schůzce dojít.

Korespondent BBC Jonny Dymond však uvedl, že doufá, že rozhovory přinesou „další krok“ na cestě k vymezení nového vztahu páru s královskou rodinou – v souladu s touhou královny najít řešení během několika dní. Dodal, že v rozhovorech musí být překonány „ohromné ​​překážky“.

Mezitím vévoda z Cambridge princ William hovořil o svém „smutku“ z nalomeného svazku se svým bratrem. Podle novin princ William řekl jednomu příteli: „Celý život jsem objímal svého bratra a už to nemohu dělat, jsme oddělené entity.“

Prince Charles je v současné době s premiérem Borisem Johnsonem v Ománu, kam rychle odjeli, aby se zúčastnili prvních tří dnů oficiální soustrasti po úmrtí sultána Kábúse ibn Saída. Do Velké Británie se vrátí včas, aby se zúčastnil pondělních rozhovorů.

V neděli ráno byla královna vidět, jak se usmívá a mává davům, když odjížděla do kostela v Sandringhamu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]