Kramný byl málem volný, policie to nedopustila. Vraždil, tvrdí

ČTK

Petr Kramný | FOTO: ČTK

Moravskoslezští kriminalisté uzavřeli případ Petra Kramného se závěrem, že předloni v létě na dovolené v Egyptě zavraždil svou manželku a osmiletou dceru elektrickým proudem. Pokud by policie v případu nedošla k závěru a státní zástupce Legerský nezačal rychle zpracovávat obžalobu, hrozilo, že Kramný bude muset být propuštěn.

Obžalování Kramného tak přijde doslova za pět minut dvanáct. Soud, který o vazbě údajného vraha jednal naposledy, se totiž konal 12. února. Hned začala běžet tříměsíční zákonná lhůta. „Patnáct dní před jejím uplynutím musí opět státní zástupce požádat o prodloužení vazby,“ řekla serveru EuroZprávy.cz advokátka Lucie Kolářová z advokátní kanceláře Vácha a Kolář. Soudce také na posledním jednání upozornil státního zástupce, že pokud nebude ukončeno vyšetřování a nebude vypracována obžaloba, další vazbu Kramného nepovolí.

Policie ukončila vyšetřování

V sobotu ovšem došlo v případu k velkému posunu, když policie uzavřela vyšetřování se zjištěním, že Kramný skutečně svou manželku a dceru zavraždil. Žalobce Vít Legerský Mladé frontě DNES řekl, že o případném podání obžaloby rozhodne během několika týdnů, než Kramnému vyprší vazba. Podle advokátky Kláry Long Slámové, která zastupuje rodinu manželky, stojí proti obviněnému řada důkazů. Mezi nimi také posudek, podle kterého Kramného manželka a dcera zemřely nejpozději 29. července 2013 odpoledne. Kramný se však před televizními kamerami svěřoval, že celé rodině bylo špatně, a až tři hodiny po půlnoci zjistil, že jsou ženy mrtvé.

Obhajoba staví na špatné práci egyptských složek

Obhajoba podle MfD staví na pitevním protokolu z Egypta, v němž se o elektřině vůbec nepíše. Českým policistům se také nepodařilo získat souhlas egyptských úřadů k detailnímu ohledání pokoje, kde Češky zemřely. Slámová proti tomu tvrdí, že při pitvě v Egyptě nebyly některé orgány řádně prozkoumány a další se nezkoumaly vůbec, a poukazuje na výsledky pitvy v Česku.

Kramného manželka a dcera zemřely koncem předloňského července v hotelu v egyptské Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou. Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny. Informace, že je mohl zabít elektrický proud, se objevily později. Policie Kramného obvinila z vraždy koncem loňského února.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner