Kraus si vymýšlí, aby mohl ukázat svou aroganci

Karel Janeček je jeden z mála, komu Jan Kraus naslouchá. (ĆTK)

Karel Janeček je jeden z mála, komu Jan Kraus naslouchá. | FOTO: ĆTK

Velkou kritiku si tento týden od Jana Krause vysloužili čeští novináři. Podle herce a dnes už spíše moderátora se jen kvůli nim nezvedla vlna odporu vůči kapele Ortel, která na Slavících získala druhé místo a její lídr byl dokonce vyhlášen třetím nejlepším zpěvákem v republice. Xenofobní a rasistické texty skupiny prý však nikdo z přítomných na slavnostním předání cen neznal a tam právě Kraus vidí selhání sedmé velmoci. Hloupost.

Pokud se Kraus snaží vnutit občanům názor, že tak kontroverzní skupinu, jakou určitě Ortel je, nikdo z branže nezná, lže. Hudebníci totiž sledují tvorbu svých kolegů daleko víc než ostatní lidé, pohybující se v showbyznysu. A pokud se jedná o tak významnou anketu, kterou Slavík stále pro část národa je, kolegové své rivaly studují ještě podrobněji.

Jan Kraus  (ČTK)

Je pravda, že Jan Kraus není součástí hudebního průmyslu, ale vzhledem k tomu, že každý týden radí nejen politikům, jak by měli fungovat, dá se předpokládat, že by jeho přehled měl být všeobecný. Pokud tomu tak není, neměl by se pasovat do role mluvčího showbyznysu, který útočí na novináře a chce jim diktovat, jak se mají chovat, respektive co mají psát. Kraus tak opět dokázal, co ho provází posledních pár let. Aroganci vůči okolnímu světu, který neustále kritizuje. Stejně tak se chová i ke svým hostům, které bere jako pouhou stafáž svého pořadu a každý možný moment využije k útoku na osobnosti, jenž usednou na červenou sedačku.

Na rozdíl od Karla Šípa ve Všechnopárty tak nebere svého hosta jako parťáka, nýbrž jakéhosi sparingpartnera, na kterém si vyzkouší nové údery. Jinak se chová pouze v moment, že je jedním z trojice někdo, komu televize Prima potřebuje udělat pozitivní reklamu, nebo se jedná o někoho, kdo prezentuje „křišťálově čistý“ Nadační fond proti korupci, jehož podporou vyjadřuje Kraus svůj obdiv miliardářům Janečkovi a Babišovi. Moderátor, který káže novinářům, jak mají dělat svou práci, a kritizuje, že přináší lidem špatné zprávy, by si měl nejdřív zamést před vlastním prahem. Právě Jan Kraus totiž každý týden přináší velkou porci negativní energie a útoků na všechny světové strany.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]