Křeček do práce chodit nebude, jako všichni s trafikou od Zemana, říká Hrušínský

Jan Hrušínský  (ČTK)

Jan Hrušínský | FOTO: ČTK

Zvolení Stanislava Křečka novým ombudsmanem bylo především demonstrací síly současných mocenských sil. Na přání Hradu totiž hnutí ANO, ČSSD, SPD a komunisté vybrali jako veřejného ochránce práv člověka, kterým má osobní averzi k menšinám a před lety schvalovat střílení do lidí na Ukrajině. Podle Jana Hrušínského je ovšem jasné také to, že Křeček nebude nijak zvlášť aktivní a s funkcí dostal jen trafiku od prezidenta. 

Herec a principál Divadla Na Jezerce se tentokrát na svém facebookovém profilu „dopustil“ ironie. Při pohledu na Tomia Okamuru, který jako místopředseda Sněmovny přijal slib Stanislava Křečka, to ani jinak nejde. „82letý dědeček Křeček naším ochráncem. Ono to sotva jde, ale ono to jde do kanceláře!“ začal Hrušínský svůj příspěvek na sociální síti citací Voskovce a Wericha. „Pan Křeček ale do úřadu moc chodit nebude. Nebojte se. Ten bude doma. Jako všichni, co dostali trafiku od pana prezidenta,“ dodal s připomínkou fungování Františka Čuby jako senátora.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Za dva a půl roku Čuba nepřišel do práce ani jednou! Za sto tisíc měsíčně, nekupte to! Pan préza je boží!“ napsal častý kritik současných politických poměrů u nás. Připomněl i rozhovor nového ombudsmana. „Tuhle v rozhlase se na to dědečka Křečka ptali. Že prý posledních šest let chodil do úřadu jen jednou nebo dvakrát za týden. A to jste měli vidět, jak ten tu mladou redaktorku sjel! Křeček prý nemá žádnou pracovní dobu! Ten je ochránce! Nemá ani žádné píchačky! Ať už si to uvědomí!“ zdůrazňuje s nadsázkou Hrušínský.

Pokračovatele slavného hereckého rodu pobavila i fotografie, na níž se Křeček klaní Okamurovi. „Prezident a premiér zařídili v naší zemi skvělou ochranu lidských práv. A kdyby vám ani dědeček Křeček a dokonce ani Pitomio Sushimura nepomohli, nezoufejte. Je tu ještě vláda a paní komunistka Válková,“ připomíná Hrušínský původní Zemanovu nominantku na funkci ombudsmana. „A ta všem lidem pomůže určitě! Vždyť ta už dávno s prokurátorem Urválkem vypracovala manuál, jak lidi ochránit. Před kriminálními živly, chartisty, Havlem, Patočkou a jim podobnými,“ dodává. 

Jakkoliv je jasné, že Jan Hrušínský svůj příspěvek psal s velkým nadhledem, dá se očekávat, že bude jako obvykle terčem ostré kritiky. Obzvlášť Parlamentní listy jsou v případě známého herce vždy velmi aktivní a na každý jeho názor reagují.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]