Křečkem se vládní garnitura vyznamenala. Takovou aroganci si veřejnost už nenechá líbit

ČTK

Stanislav Křeček | FOTO: ČTK

Nejvyšší míra rozhořčení. Tak přijala významná část veřejnosti zprávu, že mocenský kartel Miloše Zemana a Andreje Babiše ve spojení s proruskou pátou kolonou (komunisté a okamurovci) prosadil ve sněmovně Stanislava Křečka do pozice veřejného ochránce práv.

Je to opravdu arogantní výsměch autoritářské garnitury do očí demokraticky orientovaných občanů. Stanislav Křeček je hvězdou dezinformačních webů, relativizuje práva různých menšin a schvaloval střílení do demonstrantů na kyjevském náměstí. Kromě toho neoprávněně několik let užíval titul doktora práv. Takhle tedy vypadá ombudsman v očích prezidenta republiky.

FORUM 24

Ukázkovým pokrytectvím je sdělení poslance Babišova hnutí ANO Martina Kolovratníka, že někteří jeho „nerozhodnutí kolegové“ takto volili po „vyhrožování, že když bude zvolen pan Křeček, tak budou nové demonstrace“. S dechberoucí drzostí tak sugeroval veřejnosti, že volba Křečka je vlastně reakcí na iniciativu Milion chvilek pro demokracii, která tohoto kandidáta kritizovala.

Kolovratník je zdatný manipulátor. V šedivé mase bezvýrazných Babišových poslanců hraje výraznou roli. Dokáže předstírat, že vládní poslanecký klub je společnost uvážlivých a samostatných bytostí, které se o něčem samy rozhodují. Přitom dobře víme, že Babiš si vytvořil pouhý kompars hlasujících panáků, kteří jako hudebníci v dobře secvičené kapele čekají na to, jaké dostanou noty. Stanislav Křeček je ombudsmanem z vůle Zemana a Babiše. Nic víc. O žádné rozhodování poslanců nešlo. Bylo to už rozhodnuto.

Bohužel naivnější komentátoři mu věří a šíří teď tuto absurdní tezi, že za zvolení Křečka vlastně může opozice svojí nejednotností a Milion chvilek svým údajným vyhrožováním. Není překvapením, že takový názor se line třeba z Českého rozhlasu. Aby slovutní analytici měli klidnější spaní, tak si musí definovat situaci v naší zemi tak, že tu stále máme jakousi pluralitu stran, mezi nimiž se vede svobodná debata. Nic není vzdálenější realitě. Za chování parlametní vládní většiny může tato vládní většina a nikoli opozice. I kdyby byla stoprocentně disciplinovaná, tak je tu naprosto jasné, jak se bude v takové věci hlasovat.

Vládní garnitura si hraje s trpělivostí lidí. S jistou dávkou škodolibosti by šlo říct: Jen tak dál. Když bude naše protidemokratická fronta takhle pokračovat, tak přijde doba, kdy demonstrace nebudou mít už jenom ten pokojný až festivalový ráz, ale mohou dostat náboj otevřeného hněvu.

repro ČT

A nejde vůbec jen o demonstrace. Takový stupeň arogance a cynického přezírání té části veřejnosti, která je obrácena směrem na Západ a k modernímu světu, dále těžce naruší soužití v této zemi. Povede k hlubokému odporu vzdělaných lidí vůči představitelům státu. Už dnes se běžně mladší lidé baví o tom, že v této zahnívající společenské atmosféře, v níž řádí temné síly minulosti, nechtějí žít.

Jen tak dál, Zemane a Babiši. Sklidíte, co jste se zaseli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freecz[email protected]

Revue Forum Banner