Krejčíř je tak nebezpečný, že se ho bojí i neohrožený Hamáček

Radovan Krejčíř u soudu v JAR (čtk)

Radovan Krejčíř u soudu v JAR | FOTO: čtk

České bezpečnostní orgány podle informací ČT začaly intenzivně pracovat na tom, aby oddálily vydání Radovana Krejčíře z Jihoafrické republiky do ČR. Ten se tomu původně bránil, ale protože se mu v africkém vězení nelíbí, už by chtěl taky raději sedět doma. Nebude to ale jen tak.

Krejčíř dostal trest 35 let za pokus o vraždu a mučení a zbývá mu ještě 31 let. Teď se v Praze zjistilo, že by bylo hezké, kdyby se vrátil až poté, co si trest odpyká.

Helena Válková (ANO) (Profimedia.cz)

„Pokud něco spáchal v Jižní Africe, tak by ten trest měl také v Jižní Africe odsedět, podotkl ministr Hamáček. Podle mluvčího Řepky se ale stát na případné Krejčířovo vydání ‚minimálně dva roky již připravuje‘. Radovan Krejčíř by si přitom měl po návratu odsedět ještě jeden trest – české soudy jej pravomocně, ale v nepřítomnosti odsoudily na dalších patnáct let. Jde o souhrnný trest za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a řadu dalších činů. Kdyby se Krejčíř vrátil, má právo nechat procesy zopakovat.“ (ČT.)

Krejčíř by jistě nebyl neproblémový vězeň. Že se mu ve vězení nelíbí, je patrné i z toho, že čelí podezření z několika pokusů o útěk a ze spiknutí s cílem zavraždit policistu a právního konzultanta. Kdo by chtěl něco takového hlídat. Už jen jeho přesun z jihu Afriky k nám budí zřejmě obavy. Až mu tam trest vyprší, bude mu 85 let. Tak to s ním třeba bude jednodušší, usoudily zřejmě naše orgány. Hlavně je pravděpodobné, že to už bude řešit někdo jiný, protože tak dlouho lidé, kteří o tom rozhodují, nejspíš ve funkcích nebudou.

Eric Drooker

Že je Krejčíř osoba komplikovaná, to je patrné i z toho, že z něj má obavy i tak neohrožený muž, jako je ministr Hamáček. Škoda, mohli jsme tady mít ještě větší celebritu, než je vrah Kajínek. Ten jezdí po besedách a našli se i policisté, kteří si s ním udělali selfíčko.

 

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články