Kreml předchází dotazům na otravu Navalného, zrušil pravidelné tiskové mítinky

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. (repro: RT.com)

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. | FOTO: repro: RT.com

Kreml se vyhýbá nepříjemným dotazům novinářů ohledně pokusu o otravu opozičního předáka Alexeje Navalného, za který je podle pátrání několika médií zodpovědný tým ruské tajné služby FSB. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov zrušil pro úterý a středu každodenní tiskové brífinky.

Upozornil na to zpravodajský server Newsru.com. Vysvětlil to přípravou na výroční tiskovou konferenci prezidenta Vladimira Putina. Šéf státu má před novináře předstoupit 17. prosince.

„Nemá to naprosto nic společného s odhalením oddílu travičů Navalného,“ ironicky poznamenal na twitteru zpravodaj listu The Independent Oliver Carroll. Server Znak.com se i tak kvůli věci na Peskova obrátil, mluvčí ale ponechal otázku bez odpovědi.

„Novináři hlásí, že Peskov zrušil všechny tiskové konference.  ‚Ještě jsme nevymysleli, co vám nalhat o příhodě s otrávením Navalného, oznámil mluvčí ruského prezidenta,“ komentoval mlčení Kremlu sám Navalnyj.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]