Kremlík tvrdí, že mu nabídli úplatek 1,5 milionu. Případ řeší BIS

FB Vladimír Kremlík

Vladimír Kremlík | FOTO: FB Vladimír Kremlík

Nabídku úplatku ve výši 1,5 milionu korun měl krátce před Vánoci obdržet tehdejší ministr dopravy Vladimír Kremlík. Tvrdí to v reportáži Seznam zprávy, se kterými zřejmě spolupracoval na pokusu usvědčit právníka, který se ho měl snažit uplatit. Nahrávku, která by dokazovala nabídku úplatku, ale nakonec nepořídili.

Úplatek se měl týkat zakázky na auditora mýtného systému. Zakázku vyhrála společnost CGI, kterou při schůzce s Kremlíkem zřejmě zastupoval právník Martin Janoušek, který měl podle Kremlíka úplatek nabídnout. Šlo o to, že ve vzduchu byla varianta, že zakázku nedostane CGI, ale dostane ji na starost státní společnost CENDIS.

Celou věc si Kremlík do 14. ledna nechal pro sebe, ten den ji nahlásil šéfovi BIS Michalu Koudelkovi. Ten informoval Babiše. Premiér ale nyní tvrdí, že o ničem neví. Události potom měly rychlý spád, Babiš Kremlíka odvolal. Oficiálním důvodem měla být nehospodárná zakázka na e-shop s dálničními známkami. Jakou roli v kauze hraje pokus o úplatek, jeho nahlášení atd., ví zřejmě jen Babiš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner